koszulki do spania

W czasie zimy każdy śpi w czymś ciepłym. Zawsze spanie w czymś takim jest przyjemniejsze. Nikt nie lubi marznąć w nocy. Kobiety śpią w długich spodenkach i koszulkach, mężczyźni natomiast zamieniają tradycyjne bokserki na równie długie spodenki i koszulki do spania na ramiączkach. Jest wiele sposobów zakupu takich strojów. Zaczynając od internetu, a kończąc na tradycyjnych sklepach z taką odzieżą. Warto jednak pamiętać, że każda taka odzież jest odpowiednia do tego, abyśmy w niej spali. Przedstawię wam jaką odzież do spania powinniśmy wybierać a jakiej unikać i dlaczego.

Koszulki do spania

Przede wszystkim wybierając koszulki do spania musimy kierować się materiałem z jakiego jest wykonana. Jest wiele koszulek i kompletów do spania na internecie, które reklamują się świetną ceną, przeważnie są kilkadziesiąt złotych tańsze niż w normalnym sklepie. Jest to kusząca propozycja, mimo wszystko, nie powinniśmy dawać się na to nabierać, ponieważ możemy mieć pewne problemy. Koszulki te, wykonane są przeważnie z tworzyw sztucznych, bardzo często mogą uczulać. Jak dobrze wiemy, podczas snu, nasza koszulka i spodenki bardzo mocno przylegają do naszego ciała. Przez te 8 godzin snu, dzieje się bardzo dużo pomiędzy naszą skóra a materiałem naszej piżamy. Włókna z których jest wykonana, pod wpływem ciepła wydzielanego przez naszą skórę, ulegają rozpuszczaniu się. Te rozpuszczone włókna, bardzo często są mocnymi alergenami.

Dziecko lub nawet dorosły, który uczulony jest na takie rzeczy, jest narażony na poważne konsekwencje. Może nie wiedzieliście, ale stąd właśnie bierze się to swędzenie skóry po przebudzeniu. Warto więc pamiętać, aby wybrać koszulki najlepiej z bawełny. Jeśli chodzi o dziecko, coś takiego może doprowadzić do poważnych konsekwencji, a nawet wizyty w szpitalu. Przed zakupem upewnijmy się więc, z jakiego materiału jest wykonana piżama i czy jest hipoalergiczna. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet oraz dzieci. Podobnie sprawa wygląda podczas zakupu piżamy w ofertach z supermarketu. Również tam do zakupu kuszą nas niskie ceny. Jednak materiały z których są wykonane ciuchy, działają podobnie jak te na internecie. Dlatego kiedy wybieramy nasze koszulki nocne i piżamy, miejmy na uwadze, to co zostało zawarte w tym artykule, aby nie popełnić tych samych błędów co inni przed wami.

Jakość pościeli

Również bardzo ważna tutaj jest pościel w której śpimy. Ona również nie może być z tworzyw sztucznych. Na naszą skórę wpływa to jeszcze bardziej niż piżamy. Szczególnie sprawa się komplikuje u mężczyzn podczas okresu letniego. Wtedy prawie każdy mężczyzna śpi w samych bokserach. Więc praktycznie cała jego skóra ma kontakt z pościelą i prześcieradłem. Może to skutkować zaczerwienieniem całej skóry, bardzo nieprzyjemnego świądu i prawdopodobnie wizyty u lekarza, a już na pewno w aptece, po to, aby zakupić jakąś maść która uśmierzy swędzenie naszej skóry. Pamiętajmy więc, że jeśli jakiś materiał ma dłuższy kontakt z naszą skórą, powinien być wykonany z tworzyw naturalnych, które będą najwyższej jakości

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here