Koloryzację włosów możemy wykonać nie tylko w profesjonalnym salonie fryzjerskim, ale również w domowym zaciszu. Pozwala na to szeroki wybór farb i szamponów koloryzujących, przeznaczonych do domowego stosowania. Zanim jednak podejmiesz decyzję o zakupie farby (zwłaszcza jeśli decydujesz się na zmianę dotychczasowego koloru), zwróć uwagę na kilka istotnych szczegółów. Dowiedz się jak wybrać farbę do włosów i czym się kierować.

Wybór kolory farby do włosów

Mimo że salony fryzjerskie w całym kraju nieustannie przyjmują klientki na koloryzację włosów, duża grupa kobiet decyduje się na samodzielne farbowanie w domu lub u przyjaciółki. Samodzielna zmiana koloru włosów nie musi być trudna, pod warunkiem, że spełnimy kilka istotnych warunków. Pierwszym z nich jest odpowiednio dobrana farba. Szukając idealnego koloru dla siebie, zwykle kierujemy się tym, co widzimy na zdjęciu ilustrującym opakowanie. Pamiętajmy, że widoczny na fotografii kolor często jest jedynie barwą poglądową, a rzeczywisty kolor uzyskany na naszych włosach może być nieco inny – zwykle włosy wychodzą odrobinę ciemniejsze niż to, co widzimy na opakowaniu. Jeśli farbujesz włosy w salonie fryzjerskim, a w międzyczasie chcesz utrwalić kolor sama, dowiedz się, jaki numer lub nazwę koloru stosuje fryzjer w twoim przypadku. Dostępne w sklepach i drogeriach farby mają oznaczenia numeryczne i nazwy, dzięki którym szybko znajdziesz ten sam kolor, jaki nakłada ci na włosy twój fryzjer w salonie.

Jak wybrać farbę do wrażliwej skóry głowy?

Jeśli twoja skóra głowy ma skłonność do podrażnień, lepszym wyborem będą farby do włosów bez amoniaku. W wielu farbach amoniak zastępowany jest przez inne, mniej agresywne substancje, ułatwiające wnikanie pigmentów do wnętrza włosów. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo stosowania, jednocześnie warto pamiętać, że farby bez amoniaku nie mają tak ostrego, drażniącego zapachu.

Zdecydowana zmiana koloru włosów

Przy zdecydowanych zmianach koloru włosów (np. z ciemnych na jasny blond lub odwrotnie), warto wybierać najpierw farby pośrednie, aby zmiana koloru odbywała się stopniowo. Pozwoli to na lepszą adaptację włosów do nowego koloru, który stanie się trwalszy i bardziej wyrazisty.

Dodatkowe akcesoria do aplikacji

Wybierając farbę, sprawdź, czy w zestawie znajdują się również odżywka, pędzelek i inne niezębne akcesoria, dzięki którym pielęgnacja włosów po farbowaniu będzie skuteczna. Jeśli ich nie ma, powinnaś je dokupić, by ułatwić sobie aplikację farby oraz odżywić włosy i utrwalić kolor podczas mycia głowy.

Jaka farba na siwe włosy?

W wielu reklamach szponów koloryzujących i farb do włosów możemy usłyszeć lub przeczytać, że dany kolor świetne maskuje siwe włosy. Nie jest to przypadek ani marketingowy chwyt. Niektóre farby i kolory rzeczywiście pozwalają nam pokryć siwe włosy lepiej niż inne, dlatego, jeśli twoje włosy mają srebrny odcień, powinnaś sprawdzić, czy dany kolor poradzi sobie z jego zamaskowaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here