Skórzane buty są modne, ponadczasowe i wygodne
fot. Pixabay.com

Zakup skórzanych butów nie od razu powoduje uśmiech na naszej twarzy. Często zdarza się, że przynosimy je do domu, a później z przerażeniem odnotowujemy, że nie jesteśmy w stanie w nich chodzić. Obcierają nas, a stopa czuje się w nich wyjątkowo niekomfortowo. Bez obaw! Jest na to sposób! Skórzane buty naprawdę da się rozciągnąć. Sprawdź więc, jak to zrobić.

Przeczytaj też: https://www.dailyvibes.pl/skorzane-buty-jak-je-rozciagnac-aby-byly-wygodne/

Rozciąganie skórzanych butów domowymi sposobami

Jest kilka domowych sposobów, które pomogą nam, jeśli kupiliśmy skórzane buty, które są dla nas bardzo niewygodne i powodują obtarcia. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Wyrzuć wkładki do butów – droga najprostsza i najmniej inwazyjna. Bardzo często oryginalna wkładka do butów jest bardzo gruba i to powoduje duży dyskomfort w ich noszeniu. Nie zachęcamy cię oczywiście do noszenia butów bez wkładek. Wystarczy po prostu zakupić nowe, znacznie cieńsze, a już to spowoduje znaczną poprawę.
  • Wypchaj buty gazetami – to również dość prosty sposób. Namoczone w wodzie, zwinięte w kulkę stare gazety wkładamy ciasno do obuwia i zostaw je tam na minimum dobę. Pod ich wpływem skóra stanie się bardziej elastyczna i miękka.
  • Wykorzystaj parę wodną – jeśli tego jeszcze nie próbowałeś, jest to dobry sposób na to, aby rozciągnąć i lepiej dopasować buty do stopy. Umieszczając buty nad źródłem pary warto pamiętać o tym, aby jej strumień kierować do wnętrza butów, a nie na zewnątrz, aby ich nie uszkodzić.
  • Załóż grube skarpety – to najbezpieczniejszy sposób rozciągania skórzanych butów. Zrób sobie kilka razy takie spacery, a z pewnością buty dobrze się rozciągną.

Rozciąganie skórzanych butów – specjalne produkty

Do rozciągania skórzanych butów służą również specjalne preparaty, nie musisz więc wykorzystywać domowych metod. Zwłaszcza jeśli obawiasz się, że przez przypadek lub nieuwagę zamiast dopasować obuwie do stopy, tylko je zniszczysz. Na rynku istnieją produkty, które rozciągają skórę na pięcie lub też po bokach buta. Pianki i spraye rozciągające nie pozostawią żadnego śladu, ponieważ zazwyczaj są bezbarwne. Dlatego też gwarantują bezpieczne zmiękczanie i rozciąganie skóry.

Innym rodzajem produktu do rozciągania skórzanych butów są również prawidła. Wykonane z drzewa cedrowego lub tworzywa sztucznego specjalne wkładki, wypełniają obuwie tak, aby odpowiednio zmiękczyć skórę. Takie prawidło nie tylko rozciąga but, ale również chroni go przed deformacją, co w przypadku skórzanych butów jest bardzo istotne.

Zobacz też: http://www.miloha.pl/jakie-buty-nosic-tej-wiosny-i-lata/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here