Topper

Łysienie jest problemem o znacznie większym zasięgu, niż może się wydawać. Choroby o podłożu psychicznym i autoimmunologicznym, urazy w obrębie głowy, przyjmowanie niektórych leków, poddanie się radioterapii lub chemioterapii, długotrwały stres i zaburzenia hormonalne to tylko część czynników mogących powodować nadmierne osłabienie cebulek, którego skutkiem jest całkowite lub miejscowe wypadnięcie włosów. Osoby walczące z przykrym schorzeniem mają wiele możliwości leczenia. Wśród powszechnych metod mających cofnąć powstałe w organizmie zmiany jest przeszczep włosów. Jakie niefinansowe koszty wiążą się z transplantacją włosów? Czy warto poddać się operacji? Czy nowoczesne toppery mogą ją zastąpić? Odpowiedzi na te inne pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury!

Topper kontra przeszczep

Kiedy kuracje farmakologiczne, stosowanie wcierek i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zawodzą, lekarze proponują pacjentom borykającym się z łysieniem ostatnią deskę ratunku – przeszczep włosów. Warto mieć świadomość, że tego typu metoda wiąże się ze sporymi ograniczeniami. Z możliwości skorzystania z transplantacji wykluczają niektóre choroby i skłonność do powikłań. Przede wszystkim jednak, w większości przypadków lekarze odmawiają wykonania zabiegu u kobiet. Wynika to głównie z faktu, że metoda nie jest w stanie zagęścić czupryny do pierwotnego stanu, co u pań staje się mocno widoczne. Zaszczepienie cebulek na pozbawionych włosów obszarach wymaga pobrania ich z innych, bardziej owłosionych miejsc (przeważnie tyłu głowy), co z kolei oznacza powstanie na skórze ranek, które mogą przekształcić się w widoczne blizny. Ponadto, efekt kuracji zależy w ogromnej mierze od precyzji chirurga. Klasa fachowca ma przełożenie na precyzję wykonania zabiegu, ale również cenę usługi. Niedbałość czy brak umiejętności odczujemy na własnej skórze. Przeszczep włosów jest więc kosztowną, czasochłonną operacją, której efekty rzadko satysfakcjonują pacjentów. Okazuje się, że znacznie lepszy efekt uzyskamy, inwestując w topper.

Poczuj wiatr we włosach!

Topper zostały stworzone z myślą o kobietach, dzieciach i mężczyznach pragnących zamaskować miejscowe prześwity na czubku głowy i w okolicach przedziałka. Topper składają się z dwóch elementów – bazy przylegającej do skalpu oraz włosów sztucznych lub naturalnych. Starannie dobrany do wyrastających z głowy pasm i zamocowany na specjalnych spinkach lub taśmie z klejem topper godnie zastępuje utracone kosmyki. Najbardziej cenione są modele z naturalnych włosów tkanych na mikroskórze, czyli delikatnym materiale przypominającym w dotyku ludzką tkankę skórną. W sklepach perukarskich znajdziemy ogrom różnorodnych topper o zróżnicowanym kolorze, gęstości i strukturze włosów. Dopasowanie modelu do swojej fryzury nie przysparza większych trudności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here