Kiedy spodziewamy się przyjścia dziecka na świat, bardzo często chcemy aby nasz maluch miał wszystko co najlepsze. W związku z czym kupujemy same nowe rzeczy, które jak wiadomo nie służą naszemu maleństwu zbyt długo. A to przez wzgląd na to, że noworodki bardzo szybko rosną w związku z czym nie nacieszymy się nowymi rzeczami zbyt długo. Ponadto, jak wiadomo rzeczy dla dzieci są absurdalnie drogie. A co za tym idzie to fakt, że nie ma sensu wydawać tak sporej ilości pieniędzy tylko po to, aby włożyć coś parę razy.

Rzeczy dla dzieci

Rzeczy dla dzieciOczywiście, są takie rzeczy dla dzieci, których absolutnie nie możemy mieć używanych, jak na przykład butelki, smoczki, pieluszki czy gryzaczki. Są to rzeczy osobiste, których nie należy pod żadnym pozorem wymieniać między innymi dziećmi. Każde z nich ma inną florę bakteryjną, a co za tym idzie nie jest to ani higieniczne, ani zdrowe. Jakie zatem rzeczy śmiało możemy wziąć w spadku od kogoś, lub też kupić używane? Niewątpliwie taką rzeczą będzie na pewno wózek. W szczególności chodzi o ten z gondolą, który używany jest przez wiele mam stosunkowo krótko. Ponieważ maluch szybko wyrasta i przesiada się do spacerówki.

Wózki są dosyć drogim zakupem, więc jeżeli mamy możliwość wzięcia wózka używanego w dobrym stanie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak uczynić. Kolejną rzeczą, której nie opłaca się kupować nowej, jest łóżeczko. Oczywiście niektórzy twierdzą, że nie będą kłaść dziecka na używanym materacu, w związku z czym kupują nowy materac. Jednak zakup używanego łóżeczka i nowego materaca, jest zdecydowanie tańszą opcją od kupna nowych rzeczy.

Rzeczy używane

Jeśli chodzi o ubranka, to też spokojnie możemy albo wziąć po kimś z rodziny, albo kupić przez internet, jak i również w second handach. Bardzo często na stronach poświęconych zakupom grupowym, można trafić na całe wyprawki dla dzieci, albo na przykład paczki ubrań dla dziecka w danym wieku. Dlatego warto też właśnie przejrzeć takie strony. Nosidełka dla dzieci, foteliki samochodowe, chodziki, grzechotki, czy siedzenia służące do karmienia dzieci są to rzeczy, które naprawdę są potrzebne tylko na chwilę. Dlatego nie dajmy się zwariować z wydatkami. Ponieważ sami przekonamy się o tym, jak wiele z tych rzeczy ani razu nam nie posłużyło i tylko niepotrzebnie wydaliśmy na to pieniądze. Oczywiście rodzice, dla których nie jest to pierwsze dziecko, mają ułatwione zadanie. Jednak nawet dla tych którzy spodziewają się pierwszego dziecka, rynek secon handów stoi otworem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here