ciąża za wcześnie
fot. pixabay.com

Niektóre kobiety panicznie boją się zajść w ciążę, ze względu na swój młody wiek. Niemniej jednak w życiu różnie bywa i takie sytuacje się zdarzają, nawet pomimo zabezpieczeń. A czasem pierwsze objawy ciąży, to po prostu fałszywy alarm.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/wczesna-ciaza/

Objawy ciąży

Pierwsze objawy ciąży są bardzo podobne do zapowiadającego się wkrótce okresu. Bóle podbrzusza, bóle piersi, rozdrażnienie, zmiana humorów, a także poczucie zmęczenia oraz osłabienia. Zanim jednak zrobisz test ciążowy sprawdź, kiedy miałaś ostatnią miesiączkę. Być może to fałszywy alarm.

Jeśli spóźnia ci się miesiączka jest wiele sposobów, by temu zaradzić. Możesz zrobić sobie gorącą kąpiel, która przyspiesza krążenie krwi, napić się lampki wina czerwonego, odbyć stosunek lub po prostu się zrelaksować i nie stresować. Stres nie jest przyjacielem zdrowego organizmu.

Czas na test

Jeśli miesiączka spóźnia się już dłuższy czas, wówczas zrób test ciążowy. Na rynku jest szeroka oferta tego rodzaju produktów i z pewnością dostaniesz taki test w drogerii lub w aptece. Pamiętaj, aby zapoznać się z ulotką testu, zanim go wykonasz.

Jeśli wynik jest pozytywny, nie załamuj się. Nie musi to być prawda. Musisz udać się do lekarza specjalisty, który potwierdzi wynik testu ciążowego.

Będę mamą

Jesteś w ciąży, lecz boisz się, że sobie nie poradzisz, bo jesteś za młoda? Pomyśl, że istnieje szereg różnych rozwiązań na tę sytuację. Wsparcie finansowe od państwa w postaci świadczenia na dziecko, pomoc od różnych organizacji, które pomagają młodym rodzicom lub samotnym matkom, a także twoi rodzice, którzy z pewnością ucieszą się na myśl o wnuczce lub wnuku.

Bycie w ciąży to piękny czas, nie pozwól sobie byś się w nim zamartwiała o przyszłość. Bardzo ważnym jest, abyś była wypoczęta i zrelaksowana, w końcu rośnie w tobie nowe życie! Dbaj o siebie i rób regularnie badania.

Pamiętaj też, że twoje dziecko będzie cię kochało bezwarunkowo, a to jest bezcenne! I zawsze możesz liczyć na wsparcie bliskich osób.

Przeczytaj też: https://pontipino.pl/alergia-na-gluten-u-dzieci/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here