buty dla niemowlaka do nauki chodzenia

Świeżo upieczeni rodzice zwykle nie mogą się doczekać, aż ich maleństwo pierwszy raz usiądzie, wymówi pierwsze słowo, pierwszy raz zawoła rodzica. Ale niewątpliwie najbardziej radosnym i jednym z najważniejszych kroków milowych w rozwoju dziecka są właśnie pierwsze, samodzielnie wykonane kroki. Jak się do nich przygotować?

Wybierz odpowiednie buty

Wybór obuwia dla takiego szkraba jest nie lada wyczynem. Rynek dostarcza nam wielu rodzajów obuwia dla niemowląt, w różnych krojach i w różnych przedziałach cenowych. Można zgłupieć, prawda? Na co zwrócić uwagę przy tym zakupie?

Buty dla niemowlaka do nauki chodzenia powinny być przede wszystkim odpowiednio dobrane rozmiarowo

Buty dla niemowlaka do nauki chodzenia powinny być przede wszystkim odpowiednio dobrane rozmiarowoTo znaczy, że nie mogą być ani za małe, ani za duże. Muszą być przylegające, ale ich rozmiar ma dawać dziecku swobodę poruszania palcami. Warto również zainwestować w zupełnie nowe buty dla niemowlaka. But dostosowuje się do stopy użytkownika, dlatego nie poleca się kupowania butów „z drugiej ręki”, ani ubierania dziecka w obuwie po starszym bracie. Dziecko powinno również w odpowiednich butach prosto stawiać stopę. Jeśli ta się przechyla to znaczy, że buty są źle dobrane. Stopa musi być stabilna a kostki nie powinny „uciekać” na boki.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę przy zakupie pierwszych butów? Powinny być lekkie i przewiewne, wykonane z dobrej jakości materiałów. W tym temacie można powiedzieć tylko tyle, że wcale najtańsze buty na pierwsze kroki nie będą odpowiednie. Nie oznacza to, że trzeba na nie wydać majątek. W żadnym razie. Po prostu lepiej kupić produkt z trochę wyższej półki, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom.

Po zakupie obuwia nasza rola przy nauce chodzenia właściwie się kończy

Nasze dziecko w odpowiednim obuwiu powinno samo podejmować próby wstawania i wykonania pierwszych kroków. Dajmy dziecku trochę czasu na zapoznanie się z własnym ciałem i z nowym sposobem przemieszczania. Dziecko samo zacznie chodzić, jeśli nie będziemy w to ingerować. Nie poleca się prowadzania dziecka za rączki, zmuszania do chodzenia w chodziku ani podpierania dziecka w jakikolwiek sposób. Nasz mały człowiek musi poczuć, że jego mięśnie są gotowe do poniesienia całego ciała na nogach. Nastąpi to szybciej niż myślisz, także tutaj musisz być cierpliwa. Po prostu załóż dziecku buty, sprawdź czy są odpowiednio zapięte i czy stopa jest dobrze ułożona i obserwuj jak uczy się nowej umiejętności!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here