zabawki z recyklingu

Ostatnio zaczęłam interesować intensywnym oszczędzaniem. Intensywne czyli dotyczące każdego aspektu życia. Gotowanie, czytanie książek, oglądanie telewizji, zakupy nowych ubrań czy kosmetyków. Ubrania kupuję na wyprzedażach a zakupy spożywcze w hurtowniach. Książki czytam taniej bo w wersji elektronicznej. Mówią, że nie powinno się oszczędzać na dzieciach ale z moich wyliczeń wynika, że to one są głównym powodem wszelkich dziur finansowych i niespodziewanych wydatków. Podobno to jest duża inwestycja, która jako jedyna raczej się nigdy nie zwróci. Inni mówią, że dzieci to studnia bez dna. Ubrania, zabawki, korepetycje, książki, wycieczki, zajęcia po lekcjach, telefony, sprzęty elektroniczne… Lista potrafi być naprawdę długa. A jeśli ktoś ma więcej niż jedno dziecko? Prawdziwy koszmar dla portfela.

Moje dzieci są kochanymi potworami i naprawdę wszystko bym im dała i kupiła ale nie popadajmy w paranoję

Naprawdę nie muszą mieć wszystkiego nowego i najdroższego. Ostatnio wymyśliłam nową zabawę: zabawki z recyklingu. Niby nic takiego, zwykła mała zabawka a kosztuje ponad pięćdziesiąt złotych. Tymczasem możemy zaprosić nasze dzieci do nowej, ciekawej i pożytecznej zabawy. Wystarczy kilka kawałków lub ścinków materiałów, włóczka lub stary spruty sweter, stara poduszka lub jej wypełnienie i nasz ciuch – dawno nie noszony, skierowany do wyrzucenia. Przy pomocy maszyny do szycia lub igły z nitką można wyczarować prawdziwe cuda. Może to być miś, kaczuszka lub laleczka.

Zabawki z recyklingu potrafią nie tylko bawić ale także uczyć

Zabawki z recyklingu potrafią nie tylko bawić ale także uczyćCzego w tym przypadku? Zaradności, oszczędności a przede wszystkim kreatywności. Małe dziecko z kilku elementów potrafi wymyślić naprawdę ciekawe zestawienia kolorów. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na coś innego a zabawki z recyklingu mogą posłużyć następnym pokoleniom. Kto z nas nie pamięta z dzieciństwa wielokrotnie łatanego misia pluszowego z oczkami z guzików ze starej bluzki od mamy? Właśnie na tym polega recykling i kreatywność. Zabawki z recyklingu to nie wszystko. Możemy zrobić także mnóstwo innych pożytecznych drobiazgów. Co na przykład ? Ze starych kawałków materiału oraz wypełnienia możemy uszyć poduszeczki na szpilki, gąbeczki do naczyń lub breloczki do kluczy. Ale zabawki z recyklingu wydają się najciekawszym pomysłem na coś z niczego. Poza tym propagują zdrowy, ekologiczny styl życia co jest bardzo modne ostatnio.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here