zupa z dyni dla niemowlaka

Rozszerzanie diety dziecka powinno przebiegać według ściśle określonego planu. Warto rozpisać sobie poszczególne etapy i dopasować do nich konkretne produkty. Dzięki temu znacznie lepiej przejdziemy przez cały proces. Możemy zaczynać już w okolicy szóstego miesiąca. Jednak warto pamiętać, że jest to bardzo indywidualne. Powinniśmy ocenić gotowość naszego dziecka. Pierwszym sygnałem jest opanowanie pozycji siedzącej. W tym czasie możemy już w bezpieczny sposób podawać mniej płynne pokarmy. Jednak nadal powinny być dokładnie rozdrobnione. Większe kawałki będą odpowiednie dopiero po pojawieniu się pierwszych zębów.

Zupa z dyni dla niemowlaka może być doskonała na początek

Zupa z dyni dla niemowlaka może być doskonała na początekDla wyższej kaloryki możemy dodać również ziemniaki. Będą idealną bazą całej potrawy. Początkowo powinniśmy skupić się jedynie na warzywach. Muszą być wprowadzane w odpowiednich odstępach i pojedynczo. Tylko wtedy będziemy w stanie zaobserwować dokładnie reakcję organizmu i ocenić czy dany produkt jest dobry dla dziecka. Na tej podstawie możemy zdiagnozować ewentualne alergie oraz nietolerancje. Jakiekolwiek wysypki i dolegliwości ze strony układu pokarmowego powinny być dla nas niepokojące. Należy zdecydować się wtedy na konsultację z lekarzem. Pomoże nam to w dokładniejszym ustaleniu jadłospisu i w dostosowaniu go do indywidualnych wymagań niemowlaka.

Dzięki temu znacznie świadomiej podjedziemy do planowania diety

W dalszej kolejności możemy sięgnąć po owoce. Sprawdzą się w połączeniu z kaszkami oraz kleikami, które powinniśmy przygotowywać na mleku. Uzyskamy wtedy pełnowartościowy posiłek, który doskonale zaspokoi głód. W okolicy siódmego miesiąca warto sięgnąć po mięsa. Jednak należy zaczynać od delikatnych gatunków, które nie będą kłopotliwe w trawieniu. Dzięki temu pobudzimy jelita do odpowiedniej pracy, ale równocześnie nie obciążymy ich. Ilości w potrawach powinny być śladowe. Najlepiej sprawdzą się jako dodatek do zup. Mięsa muszą być dokładnie ugotowane. Nie możemy podawać niemowlakom surowych produktów. Mogłoby to zwiększać ryzyko zatruć pokarmowych. Należy unikać takich sytuacji. W podobnym czasie możemy zdecydować się również na podanie nabiału i jajek. W ten sposób wzbogacimy dietę o cenne źródło aminokwasów. Warto sięgać po jak największą ilość produktów i powoli przyzwyczajać dziecko do ich smaku. Wpłynie to na późniejsze preferencje żywieniowe oraz ilość pokarmów jakie będzie bez problemu jadło.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here