Wycieczka do Wietnamu

Wietnam jest nazywany perłą Indochin. To kraj piękny i egzotyczny z magiczną wręcz przyrodą oraz zatłoczonymi, gwarnymi miastami z niesamowitą atmosferą, która nie ma już nic wspólnego z okresem wojennym.

Wycieczka do Wietnamu z logostour.pl

Każdy, kto był kiedykolwiek w Wietnamie wraca stamtąd w pełni usatysfakcjonowany, ponieważ państwo jest bardzo różnorodne i po prostu ciekawe. Jeżeli podróż do Wietnamu połączy się z wizytą w Kambodży i Laosie, to poznaje się całe piękno tego regionu w południowo-wschodniej Azji. Kierunek nadal nie cieszy się takim uznaniem, jak inne miejsca azjatyckie, a zupełnie niesłusznie. To interesująca alternatywa dla znacznie popularniejszej Tajlandii, a co wyjątkowo ważne, ceny w Wietnamie są praktycznie dostępne na każdą kieszeń. Zakup pamiątek czy tamtejszych smakołyków na pewno nie nadwyręży w dużym stopniu budżetu.

Imponujące miasta wietnamskie

Dwa najważniejsze miasta Wietnamu, czyli Hanoi i Sajgon (Ho Chi Minh) stanowią spore wyzwanie dla przeciętnego turysty. Tutaj życie nie tylko toczy się na ulicy, ale gwar miasta słychać nieustannie. Tłumy przetaczają się non stop i nikt się specjalnie nie przejmuje przepisami ruchu drogowego. Na szczęście Wietnamczycy najczęściej poruszają się rowerami bądź motocyklami. Nikogo też nie dziwią rozkrzyczani straganiarze czy osoby sprzedające jedzenie w ulicznych budkach.

Jednak to zaledwie część prawdy o tych miastach. Hanoi zachwyca swoim historycznym charakterem, a liczne pagody nadają mu wyjątkowego klimatu. Z kolei Ho Chi Minh zadziwia pięknem kolonialnych budynków czy gmachu poczty.

Zatoka Ha Long i delta Mekongu – perły przyrody

Ta zatoka wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wygląda wspaniale o każdej porze dnia i nocy, ale wschód słońca wręcz zniewala. Prawie 3 tysiące wapiennych ostańców wystających z morza, jaskiń i grot tworzy niesamowity widok, który na zawsze pozostaje w pamięci.

Równie niesamowitym miejscem jest delta Mekongu z charakterystycznymi domami pływającymi i rynkiem na wodzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here