witamina e

Witamina E jest zaliczana do grupy związków o dobrym systemie działania. Należą do nich związki alfa, beta i gamma, które wykonują znaczącą rolę w działaniu organizmu. Związki te idą jak antyutleniacze, które zapobiegają utracie wielonasyconych kwasów tłuszczowych w błonach komórkowych. Pośrednio oddziałują to na zachowanie zdrowia i urody. Dowiedziono, że wielki stopień witaminy E zabezpiecza przed schorzeniami układu krążenia krwi i wpływa odmładzająco na skórę. Witaminy E pozwala spowolnić proces starzenia się organizmu. Działa jak naturalny środek moczopędny i pomaga utrzymać w właściwej jakości skórę. Witamina E pomaga również zapobiegać nowotworom, wadom układu krążenia, zaćmie i przyspiesza gojenie ran. I choć poszukuje się dodatkowych wartości witaminy E, które mogłyby posłużyć w przypadku groźnych chorób jak rak czy Alzheimer, wystarczających dowodów także brak. Deficyt witaminy E jest rzadki, jednak także spotykany. Zobacz co że on znaczyć i jak nadrobić możliwe straty witaminowe.

Skąd niedobory witaminy E

Deficyt witaminy E w diecie jest powszechnie spotykany w końcach rozwijających się. Deficyt u osób dorosłych w krajach rozwiniętych jest rzadkością, jednak jak już się pojawi, ma zazwyczaj związek ze złym wchłanianiem tłuszczów. Symptomem braku witaminy E jest niedokrwistość, bo witamina E rozpuszcza się w tłuszczach i ich mały stopień wpływa na niebezpieczeństwo takiego braku. Etiologią może być zespół złego wchłaniania lub problem z trawieniem tłuszczów, co będzie się przejawiać tłustymi stolcami. Deficyt witaminy E powoduje także różne, bardzo ogromne zaburzenia na tle naurologicznym.

niedobór witaminy e - na co należy uważać

Deficyt oddziałuje na szybsze zużywanie neuronów mózgowych, które stoją się kruche i słabe. Zatem swój początek wzięła próba leczenia czy raczej zapobiegania chorobom związanych z obumieraniem komórek nerwowych, szczególnie choroby Alzheimera. Pomimo, że witamina E oddziałuje ochraniająco na komórki nerwowe, to nie zauważono, aby jej zwiększone liczby wpływały znacząco na poprawę stanu osób chorych.

Sygnały braku witaminy E

Niski stopień witaminy E we natury nie zwiastuje konkretnych symptomów choroby, a okazuje się raczej z deficytami neurologicznymi. U maluchów możemy zobaczyć postępującą neuropatię i retinopatię. Dzieci rodzą się przedwcześnie i są osłabioną pracę mięśni, więc tak ważne jest zapewnienie właściwego poziomu witaminy E w ciele przyszłej mamy. Planując ciążę zacznij wykorzystywać środki z witaminą E, najlepiej tą z własnego źródła. Gdy dziecko urodzi się z niską masą, to bardzo prawdopodobne, że jest deficyt witaminy E w systemie. Upewnij się o tym po rozmowie z lekarzem i zastosuj suplement diety dla dzieci, np. witaminę E w kroplach. U osób dorosłych z schorzeniami wchłaniania deficyt witaminy iż nie dawać żadnych objawów, ponieważ organizm magazynuje tenże moment w tkance tłuszczowej. Gdy odżywiamy się zdrowo a nie mamy problemu z chorobą długotrwałą upośledzającą trawienie, nie musimy się bać o deficyt witaminy E w systemie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here