Sprawdzone zajęcia i zabawy dla dziecka w czasie choroby

Każdy rodzic z pewnością nie raz spotkał się z sytuacją, w której to jego pociecha podczas pobytu w domu spowodowanego chorobą nudziła się i nie była w stanie znaleźć sobie żadnego zajęcia. Jest to problem, który nie tylko skutkuje pogorszeniem samopoczucia u juniora, które i tak jest mocno nadszarpnięte przez chorobę, ale także przekłada się na wszystkich domowników – głównie ze względu na marudzenie naszej latorośli. W takich sytuacjach rodzicom nie pozostaje nic innego jak tylko znalezienie interesującego zajęcia dla swojego dziecka, które można wykonywać nie tylko samodzielnie, ale też całą rodziną.

Junior Angin radzi, co robić, kiedy dziecko nudzi się podczas choroby

Kiedy dziecko choruje i spędza czas w domu, narażone jest na powstanie zjawiska znanego powszechnie jako nuda. Nikogo nie powinno to dziwić. Nasza pociecha, aby skutecznie i szybko się wyleczyła, nie może wychodzić na zewnątrz, ponieważ grozi to powstaniem powikłań, które nie dość, że wydłużą okres chorowania, to mogą znacznie poważniej zaszkodzić zdrowiu juniora. W związku z tym dziecko musi w tym czasie pozostać w domu. Nasz maluch ma wtedy mnóstwo wolnego czasu i często nie wie, jak go zagospodarować. W takich momentach warto pomóc i wspólnie wymyślić jakieś ciekawe zajęcia, które zajmą czas i pozwolą zapomnieć o aktualnie przechodzonej chorobie.

Jedną z takich aktywności jest na przykład tworzenie papierowych figurek bez użycia kleju i nożyczek. Origami jest zajęciem manualnym, które wspiera rozwój dłoni i paluszków malucha oraz doskonale stymuluje jego rozwój. Z kolei, jeśli chcemy postawić na rozwój wyobraźni i motoryki dziecka, dobrym pomysłem mogą okazać się różnego rodzaju kolorowanki, wycinanki czy wyklejanki, a także zabawy z użyciem plasteliny lub masy solnej.

Inspiracje na ciekawe i rozwijające zajęcia dla dzieci

Podczas wymyślania aktywności dla naszych pociech, warto zadbać o ich różnorodność. W sytuacjach, kiedy jednak nic nie przychodzi nam do głowy, warto poszukać inspiracji na różnych tematycznych blogach czy stronach internetowych dedykowanych rodzicom. Dobrym przykładem jest blog Junior Angin – https://blog-juniorangin.pl/, na którym możemy znaleźć kreatywne i proste w organizacji pomysły dotyczące zwalczania nudy podczas okresu chorobowego, a także pomysły na smaczne rozgrzewające dania czy nawet pomocne porady, które pozwolą skutecznie wzmocnić odporność dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here