poród rodzinny

Narodziny dziecka to prawdopodobnie najpiękniejsza chwila dla młodej (i nie tylko) pary, która pragnie scementowania swojego związku. Jest to też oczywista nagroda, za wytrwałość, wspieranie się i wspólne dążenie do celu, które trwa przecież aż 9 miesięcy. Ten okres jest oczywiście wyjątkowo trudny dla kobiety. To ona nosi dziecko, to ona jest bezpośrednio odpowiedzialna za jego prawidłowy rozwój i to ona odczuwa wszelkie niedogodności z tym związane, które – co istotne, z biegiem czasu są coraz większe i częstsze.

Dlatego też, uważam, że poród rodzinny jest bardzo ważnym elementem okazania wsparcia ukochanej, ze strony ojca dziecka

Poza dbaniem o to, by w trakcie trwania ciąży, kobieta nie była narażona na stres oraz inne czynniki zewnętrzne, które moją jej zaszkodzić, najważniejsze jest by być przy niej w kluczowym momencie.

Osobiście, nie rozumiem mężczyzn, którzy w decydującej chwili stawiają status swojego komfortu ponad poczuciem bezpieczeństwa matki. Przecież nadal, wszystko co najgorsze w tym trwającym 9 miesięcy (a czasem nieco dłużej) okresie jest po stronie kobiety. Czy wyjście ze strefy swojego komfortu na sam koniec tej przygody, zwanej ciążą, jest czymś na tyle ciężkim do zaakceptowania?

Badania i ankiety potwierdzają, że kobiety, które rodzą w towarzystwie bliskich, czuję się bezpieczniej i łatwiej przychodzi im współpraca z położnymi

Badania i ankiety potwierdzają, że kobiety, które rodzą w towarzystwie bliskich, czuję się bezpieczniej i łatwiej przychodzi im współpraca z położnymiDlatego też, w mojej opinii obecność ojca na sali, a najlepiej zaraz przy łóżku powinna być traktowana jak obowiązek. Obowiązek wynikający z tego, że matce dziecka należy się szacunek, za pracę która wykonała przez prawie cały rok, oraz wsparcie w decydującym momencie.

Nie bez powodu, w dzisiejszych czasach, przy odrobinie chęci jesteśmy w stanie znaleźć dla siebie odpowiednie zajęcia w tzw. szkołach rodzenia. Tam też, na dostosowanych do nas zajęciach, dowiemy się wszystkich szczegółów dotyczących przebiegu sytuacji, kiedy już nadejdzie ten moment. Kobiety dowiadują się tam m.in w jaki sposób prowadzić swój oddech by czuć się bardziej komfortowo. Mężczyźni natomiast są bogatsi o wiedzę dotyczącą tego, w jaki sposób wspierać partnerkę – chociażby przy pomocy masażu.

Mężczyzno! Nie bądź obojętny i pokaż swój charakter w tej decydującej chwili. Nawet jeśli twoja kobieta nie będzie nalegać, musisz wiedzieć, że w głębi duszy, ona liczy na to, że będziesz przy niej. Przeżyjcie ten poród wspólnie, a później współdzielcie wspomnienia z tego zdarzenia do końca życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here