kiedy dziecko chodzi

Większość rodziców z niecierpliwością wyczekuje momentu, kiedy dziecko chodzi. Dla niemowlaka, to bardzo duże osiągnięcie i kolejny ważny etap w jego krótkim życiu. Dla rodziców natomiast jest to okres, kiedy muszą wyjątkowo uważać na swojego maluszka i pilnować, aby przypadkiem nie zrobił sobie krzywdy podczas odkrywania mieszkania na własnych nóżkach. Kiedy dziecko chodzi, zaczyna być bardzo ciekawskie i chce odkryć samodzielnie każdy zakątek! Dlatego rodzice muszą dopilnować, aby w otoczeniu niemowlaka nie znalazły się żadne niebezpieczne, ostre przedmioty. Powinnien mieć on możliwość swobodnego przemieszczania się po pokoju bez ryzyka, że zrobi sobie krzywdę.

Większość rodziców wie mniej więcej, kiedy dziecko chodzi

Większość rodziców wie mniej więcej, kiedy dziecko chodziZazwyczaj dzieje się to, gdy kończy pierwszy rok życia, czasami trochę później. Wszystko zależy od indywidualnego tempa rozwoju maleństwa i nie trzeba się przejmować, jeśli niemowlę skończyło już rok i nadal nie chodzi. Z pewnością już wkrótce nadejdzie ten ważny moment w jego życiu. Kiedy dziecko chodzi, przestaje już być raczkującym niemowlakiem. Od tego momentu, rodzice muszą być jeszcze bardziej czujni, niż dotychczas! Wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, aby dziecko zrobiło sobie niechcący krzywdę. Maluch może napotkać na swojej drodze drobny przedmiot, który z zaciekawieniem weźmie do buzi. Skutki mogą być katastrofalne! Dlatego kiedy dziecko chodzi i odkrywa swoje otoczenie, rodzice zawsze powinni być w pobliżu i mieć malucha na oku. Dzięki temu, mogą uniknąć niebezpieczeństwa.

Każde mieszkanie kryje w sobie mnóstwo zagrożeń dla rocznego dziecka

Należą do nich wszystkie ostre kanty stołów i mebli, kable, wtyczki oraz szuflady z ich zawartością. Kiedy dziecko chodzi, jest ciekawe wszystkiego, chce dotknąć każdego przedmiotu, często też bierze różne rzeczy do buzi. Te sposoby na odkrywanie i poznawanie świata nie zawsze kończą się dla niego dobrze. Często zdarzają się przypadki, że dziecko trafia do szpitala z powodu groźnego uderzenia w głowę, upadku z wysokiego łóżka czy połknięcia drobnego przedmiotu. Kiedy dziecko chodzi, trzeba szczególnie zadbać o jego bezpieczeństwo. Najlepiej byłoby, gdyby odpowiedzialni rodzice towarzyszyli mu podczas pierwszych spacerów po mieszkaniu i starannie zabezpieczyli wszelkie ostre krawędzie czy wtyczki. Muszą pamiętać również o tym, że kiedy dziecko chodzi po mieszkaniu, nie powinny znaleźć się na jego drodze żadne kable!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here