Długo czekałaś na ten dzień, bo aż (!) 9 miesięcy. Ostatni miesiąc dał ci się szczególnie we znaki. Obolałe, spuchnięte nogi, wielki brzuch, który nie pozwalał ci się swobodnie poruszać oraz ciągłe niestrawności – piekący przełyk, który budził cię w środku w nocy. No i zapomniałabym jeszcze o pęcherzu, który kazał ci wstawać regularnie co godzinę, aby go opróżnić i najlepsze: wszyscy życzliwi, którzy z miłym uśmiechem na twarzy informowali cię, że wyglądasz jak humbak.

Ciąża i poród

Po porodzieCiąża, a zwłaszcza ostatnie jej tygodnie nie należą do najłatwiejszych. Nie łudź się, że po długo wyczekiwanym właśnie porodzie, będzie łatwiej… Oczywiście wszystkie dolegliwości ostatnich dni ciąży, miną, ale pojawiają się nowe. No taki nasz los. Jednakże nie myśl, że chce cię nastraszyć bądź odwieść od planowania ciąży. Nigdy w życiu. Uważam, że właśnie wszystko to, co nie przychodzi nam łatwo, jest najwartościowsze. A niewątpliwie do niełatwych życiowych zadań należy cały proces, na końcu którego czeka nagroda, czyli wymarzony potomek.
Moment, w którym przychodzi na świat twoje dziecko, jest momentem niewątpliwie przełomowym. Zmienia się wszystko.

Po porodzie już nigdy ani ty, twoje myśli, twój dom, twój partner nie będziecie tacy sami. Nie znaczy to, że będzie to zmiana negatywna. Wręcz przeciwnie. Dziecko jest tak cudowną iskierką, która wprowadza szczęście do naszych domów, dzięki której dopiero zdajemy sobie sprawę, co to jest prawdziwa, nieskazitelna miłość.
Kobieta, bez różnicy, czy rodziła naturalnie, czy poprzez ciecie cesarskie (nie będziemy dyskutować nad wyższością jednego nad drugim) po porodzie potrzebuje odpoczynku. Poród jest niezwykłym wysiłkiem dla organizmu i natura zadbała, by matki miały kilka godzin na ten wymarzony odpoczynek. Dziecko w pierwszych godzinach życia, a zazwyczaj w pierwszej dobie, są ospałe, mało aktywne. Jest to czas, w którym matka razem z dzieckiem odpoczywają po trudach porodu.

Po porodzie

Po porodzie, zazwyczaj to trwa kilka/kilkanaście dni, kobieta uczy się swojego dziecka. Zabrzmi to może dziwnie, jednakże dziwne dla mnie to są różne wpisy niektórych matek, które to już od początku macierzyństwa wszystko wiedziały. Może i są takie matki. Jednakże myślę, że nie ma co idealizować. Macierzyństwo jest trudne i całe życie nabieramy doświadczenia. Noworodek w naszym domu komunikuje się z nami poprzez płacz i nikt chyba nie powie, że od razu wiadomo, czego dziecko potrzebuje.
Pomimo wielu trudności i tak myślę, że macierzyństwo jest czymś pięknym i to właśnie dzięki, i pomimo tych wszystkich trudów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here