Dzieciństwo to najpiękniejszy czas w życiu każdego człowieka. To jedyny okres, gdy możemy cieszyć się nieograniczoną wolnością. Często temu okresowi towarzyszy dziecięca naiwność i chęć poznawania świata za wszelką cenę, co nie zawsze kończy się dobrze. Jednak po wielu latach to właśnie wspomnienia z dzieciństwa są tymi najcieplej wspominanymi. Najskrytsze nasze dziecięce marzenia pamiętamy do dziś i od czasu do czasu wspominamy je z uśmiechem na twarzy.

Dzieciństwo

dziecięce marzeniaKażdy pamięta godziny spędzone ze swoimi rówieśnikami na placach zabaw, setki rozegranych piłkarskich meczy na boiskach z bramkami zrobionymi z plecaków oraz wszystkie nieprzyjemne upadki, które kończyły się zachowanymi do dzisiaj bliznami. Po przeminięciu wielu lat, dziś większość z nas wspomina tylko te dobre wspomnienia, zapominając o wszystkich konfliktach oraz troskach, które spotkały nas w dzieciństwie. Jednak czy każdy zdaje sobie sprawę z tego co jest najpiękniejsze w byciu dzieckiem? To nie tylko beztroskie godziny spędzone z przyjaciółmi oraz życie pozbawione poważnych zmartwień. To przede wszystkim nie przesiąknięte żadnymi skazami marzenia i cele a głównie nieprzerywalna wiara w to, że nadejdzie dzień kiedy się to wszystko ziści.

Dziecięce marzenia

Czy jednak jest w nich coś złego? Oczywiście, że nie. To czas dorastania i wchodzenia w dorosłe życie odbiera nam tą dziecięcą niebywale silną wiarę w swoje marzenia. Wraz z pierwszymi zmaganiami życiowymi, pierwszymi kłopotami oraz niepowodzeniami, bezustanna wiara z dzieciństwa wydaje się stopniowo ulatywać. Z biegiem czasu i lat coraz bardziej oddalamy się od wiary w marzenia, która towarzyszy nam przez najmłodsze lata. Z dnia na dzień stajemy się coraz bardziej szarymi i zwyczajnymi ludźmi, gdy zadajemy sobie pytanie dlaczego tak się dzieje, zazwyczaj okłamujemy się odpowiadając, że jesteśmy już przecież dorośli, więc musimy być realistami.

Jeżeli naszła cię kiedyś refleksja, że nie jest to do końca dobre i nie chciałbyś żeby twoje dzieci przeszły podobny proces, zastanów się już dziś jak możesz pomóc spełnić im ich wszystkie dziecięce marzenia. Przede wszystkim jako rodzic powinieneś zapewnić dziecku możliwość spróbowania różnych aktywności bez przesadnego narzucania swoich upodobań. Dzięki temu twoje dziecko będzie mogło samo zdecydować z czym związane będą jego lub jej dziecięce marzenia.

Rozwój dzieci

W dzisiejszych czasach, gdy dostęp do wszystkich aktywności jest właściwie nieograniczony, a warunki do rozwoju dzieci są lepszy niż kiedykolwiek wcześniej, nie możemy tego zmarnować. Dzięki szerokiemu spectrum możliwości, żyjące w tych czasach dzieci mogą rozwijać się w jakimkolwiek kierunku tylko chcą. A rolą rodziców oraz bliskich jest w jak największym możliwym stopniu wspieranie, dopingowanie a w razie potrzeby pomaganie im w podążaniu za swoimi dziecięcymi marzeniami.

Dzieci i młodzież dzisiaj, ma bardzo różne marzenia, co prawda tak było zawsze, jednak dzisiaj możemy obserwować to na niespotykaną dotychczas skalę. Dzięki stałemu dostępowi do internetu oraz stale unowocześnianych urządzeń, inspiracje oraz nowe pomysły otaczają nas z każdej strony. Wielu młodych ludzi, ma na siebie pomysł już od nastoletnich lat, a zdarza się, że nawet wcześniej. Często tych pomysłów nie podzielają ich rodzice oraz bliscy, których dziecięce marzenia dotyczyły całkiem innych obszarów. Często nie wydawały im się również tak odległe.

Jak spełniać marzenia?

dziecięce marzeniaJeżeli jesteś młodym człowiekiem, który posiada swoje pasje, wie co sprawia mu największą przyjemność i wciąż wierzy w swoje dziecięce marzenia, nigdy nie zmieniaj swojego postępowania. Pamiętaj o tym, że wszystko jest możliwe a dzięki wykorzystaniu dzisiejszych możliwości, może to być nawet łatwiejsze niż ci się wydaje. Dzięki włożeniu ciężkiej pracy oraz codziennego wysiłku, wszystkie twoje dziecięce marzenia w bliższej lub dalszej przyszłości się spełnią. Nie powinieneś słuchać negatywnych głosów płynących z twojego najbliższego otoczenia jakim jest rodzina oraz znajomi w szkole czy z sąsiedztwa. Staraj otaczać się ludźmi, którzy zamiast spychać cię na dno, pomagają osiągnąć ci swoje cele i z całych sił próbują ciągnąć cię jak najwyżej.

Zadawaj sobie codziennie odpowiednie pytania, w jaki sposób możesz osiągnąć to o czym marzysz. Bądź świadom wiedzy, że dziś jest to prostsze niż kiedykolwiek. Dzięki social mediom, nieograniczonemu dostępowi do komunikacji oraz stałemu dostępowi do internetu, możesz promować siebie, swoja markę i swoje pomysły na okrągło. Jedyne czego potrzebujesz to wyznaczenia sobie swojego głównego celu, konsekwencji oraz motywacji do ciężkiej pracy.
Jeżeli zapoznałeś się z radami powyżej, to wiedz, że to, czy twoje dziecięce marzenia się spełnią zależy tylko od ciebie. Dlatego nie czekaj i podejmij ważne decyzje o upartym dążeniu do celu już dziś.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPo porodzie
Następny artykułHuśtawka dziecięca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here