Fotografowanie wnętrz

Fotografowanie wnętrz wbrew pozorom nie jest takie proste. Żeby wykonywać je w poprawny sposób, fotograf musi posiadać odpowiednią wiedzę techniczną i doświadczenie. Co warto wiedzieć o tej dziedzinie fotografii? Które triki warto znać, żeby zdjęcia pomieszczeń były jeszcze lepsze? Na te i inne pytanie, znajdziecie odpowiedz poniżej.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-fotografowac-wnetrza/

Odpowiednia kompozycja to podstawa

Aby nasze zdjęcia pomieszczeń były lepsze, warto pamiętać o stosowaniu się do kilku zasad. Jakich? Po pierwsze, należy zadbać o odpowiednią kompozycję. Możemy ją budować chociażby na zasadzie trójpodziału. Aby ją uzyskać, należy zastosować linie pomocnicze, które znajdują się w większości aparatów fotograficznych, dostępnych na rynku. Czym są linie pomocnicze? Są to dwie pionowe oraz dwie poziome kreski, które zobaczymy na wyświetlaczu aparatu. Ich głównym zadaniem jest dzielenie kadru na kilka równych części. W miejscach, w których dochodzi do przecięcia linii, to mocne punkty fotografii. W nich powinny znajdować się elementy, które chcesz wyszczególnić na fotografii.

Kolejna metoda budowania kompozycji to zasada symetrii. Należy ją stosować podczas kadrowania, po prawej i po lewej stronie kadru powinny się znajdować elementy o zbliżonych do siebie wymiarach. Oprócz opisanych metod, ciekawym rozwiązaniem jest tworzenia kompozycji za pomocą naturalnych linii, które znajdują się w fotografowanym pomieszczeniu. Praktycznie w każdej aranżacji wnętrz jest wiele linii różnego rodzaju. Wystarczy je odnaleźć i się do nich zastosować.

Aranżacja wnętrza

Oprócz samej kompozycji kadru, w trakcie wykonywania fotografii danego pomieszczenia istotna jest aranżacja wnętrza. Tutaj możemy zaszaleć, możemy zastosować zarówno dodatkowe dekoracje, jak i ozdoby. Warto pamiętać, żeby nasz plan zdjęciowy był autentyczny. Nie może być nienaturalnie przerysowany, jak z magazynu. Naturalne fotografie są o tyle lepsze, że widać na nich emocje, które wpłyną na osobę oglądającą zdjęcia. Co więcej przygotowywanie takiej aranżacji wnętrza, w którym mieszkamy jest doskonałą okazją do przeprowadzenia niewielkiego remontu w domu. Możemy odświeżyć kilka rzeczy.

Zobacz też: http://www.fineso.pl/inwestowanie-w-sztuke-czy-sie-oplaca/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here