Dzieciaki w domu

Jak wiadomo, dla wielu rodziców fakt, że zbliża się dłuższy weekend, lub po prostu weekend, świadczy o tym, że w domu będzie naprawdę głośno. Ponieważ dzieci pozbawione obowiązków wpadają na różne szalone pomysły. W związku z czym musimy mieć oczy dookoła głowy. Z drugiej strony, nie ma co się dziwić, przecież każdy z nas był dzieckiem i wie, jak to jest kiedy ma się w końcu wolne i można nie spać do późna, grać w różnego rodzaju gry, bawić się, czy oglądać telewizję.

Dzieciaki w domu

Dzieciaki w domuNo dobrze, oczywiście każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że dzieciństwo rządzi się swoimi prawami i że czasami dzieciaki lubią u siebie nocować i bawić się do rana. Ale gdzie tu chwila wytchnienia dla rodziców? Przecież weekend też jest dla nich, a prawda jest taka, że dzieciaki w domu niestety nie dają odpocząć. Co zatem zrobić, aby móc odetchnąć w weekend? Jak zorganizować naszym pociechom czas, tak aby wilk był syty i owca cała? Przede wszystkim zacznijmy od tego, że fakt, że jest weekend i dziecko nie musi iść do szkoły, nie powinien się dla niego wiązać z brakiem jakichkolwiek obowiązków. Dzieci od najmłodszych lat, powinny mieć wpajane, że nie samymi przyjemnościami żyje człowiek. I że w związku z tym, że też są lokatorami domu, czy mieszkania, świadczy o tym, że korzystają z jego pomieszczeń. A co za tym idzie, muszą również uczestniczyć w sprzątaniu.

Oczywiście nie chodzi o to, aby dać im tyle obowiązków, żeby spędzały czas na sprzątaniu od rana do wieczora. Ale posprzątanie swojego pokoju i na przykład poodkurzanie w całym mieszkaniu lub jego części, będzie wystarczające. Pamiętajmy o tym, żeby nie uczyć dziecka, że jego obowiązkiem jest sprzątanie tylko swojego pokoju. Ponieważ korzysta ze wszystkich pomieszczeń w domu, w związku z czym powinno również je porządkować, tak jak reszta domowników.

Wspólne spędzanie czasu z rodziną

Kolejnym ważnym punktem, który powinien być stały w każdy weekend, jest wspólne spędzanie czasu całą rodziną. Nie chodzi tu oczywiście o wyjścia w każdy weekend. Ale na przykład o wspólne upieczenie ciasta, czy obejrzenie filmu całą rodziną. To drobiazgi, które nasze dziecko zapamięta na całe życie. A dodatkowo w obecnej sytuacji uspokoi się trochę, ponieważ będzie czymś zajęte. Jeżeli oczywiście mamy ochotę wyjść wieczorem na romantyczną kolację, to poprośmy o pomoc dziadków, którzy na pewno chętnie zajmą się naszą pociechą, a jeżeli nie mamy takiej możliwości, to z całą pewnością znajdzie się jakiś kolega, lub koleżanka, u której jeszcze nie miało miejsca pidżama party.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here