Czytanie książek

Lubisz czytać książki? To świetnie! Uważa się, że ma to bardzo pozytywny wpływ na rozwój człowieka. Wartościowa lektura rozwija wyobraźnie, powiększa zasób słów, stymuluje mózg, poprawia skupienie i koncentracje oraz redukuje stres. Zalet, jakie niesie za sobą regularna lektura można by wymieniać w nieskończoność – co dotyczy zarówno młodzieży, jak i osób dorosłych. Jednak nawet niewielka książka zajmuje trochę miejsce i nie zawsze zmieści się w bagażu, gdy jedziesz na wakacje. Czasami mógłbyś udać się czytaniu w całkiem nieplanowanych miejscach, na przykład w środkach transportu lub gdy czekasz w długiej kolejce, ale nie masz przy sobie ulubionej lektury. Rozwiązaniem tego problemu jest zamienienie smartfona, którego zawsze mamy przy sobie – w cyfrową bibliotekę. Jak to zrobić? Wystarczy zainstalować jedną z wielu aplikacji, aby korzystać z bogatych księgozbiorów niezależnie od miejsca.

Aplikacje do czytania książek

  1. Książki Google Play – to najpopularniejsza aplikacja, która znajduje się domyślnie na większości smartfonach z Androidem. Daje mnóstwo możliwości – pozwala na czytanie ebooków, książek, podręczników oraz komiksów. Umożliwia odtwarzanie treści w formacie audio. Jej zaletą jest synchronizacja ze sklepem Google Play, dzięki czemu można przed zakupem książki odtworzyć jej fragment, a tym samym podjąć trafną decyzję. Zainstalowane już książki działają w trybie offline, co przydaje się, jeżeli nie mamy dostępu do Internetu – na przykład w podróży, w samolocie lub za granicą.
  2. Amazon Kindle – to aplikacja, dzięki której możesz zamienić swoje smartfona w czytnik książek. Pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo miejsca i zyskać dostęp do wszystkich zbiorów na koncie Amazon. Aplikacja pozwala na zapisywanie notatek oraz kontrolowanie osiąganych postępów, podobnie jak ma to miejsce na oryginalnym czytniku. Niezależnie czy do czytania jest używany iPhone X czy telefon z Androidem, aplikacja ta będzie działać na każdym smartfonie. Jej jedyną wadą jest to, że dostępna jest tylko w języku angielskim.
  3. Legimi – to bardzo popularna i chętnie używana aplikacja do czytania książek oraz słuchania audiobooków. Posiada bardzo rozbudową bazę, ponieważ ponad 6 tysięcy propozycji, wiele z nich stanowią dzieła polskich pisarzy oraz autorów. Jej obsługiwanie jest intuicyjne i przyjemne – dzięki rozbudowanym statystykom możesz śledzić postępy oraz analizować czas poświęcany na lekturę. Ponadto program podsuwa Ci kolejne tytuły książek o podobnej tematyce. Aplikacja dostępna jest w wersji płatnej – możesz kupić poszczególną książkę lub abonament na określony czas.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here