balustrada szklana do biura

Wybór szklanej balustrady do biura może okazać się sporym wyzwaniem – podczas poszukiwań idealnej balustrady warto zwrócić uwagę nie tylko na kwestie bezpieczeństwa, ale także i na estetykę poszczególnych propozycji.

Wybór szklanej balustrady do biura – na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru sprawdzonej i wytrzymałej balustrady koniecznie należy zwrócić uwagę między innymi na kwestie takie jak grubość oraz rodzaj zastosowanego szkła. Balustrada szklana do biura powinna zostać wykonana z wytrzymałego materiału, odpornego na różnego rodzaju przeciążenia oraz uszkodzenia mechaniczne. W przypadku balustrad instalowanych w biurowcach doskonale sprawdzi się między innymi laminowane, dwuwarstwowe szkło o grubości od 2×6 do 2×8 mm.

Dodatkową, niezwykle ważną kwestią okaże się także wybór odpowiedniego rodzaju mocowania balustrady – w nowoczesnych biurach bardzo często można spotkać między innymi balustrady szklane na specjalnych uchwytach punktowych, tzw. rotulach. Minimalistyczny wygląd uchwytów tego typu pomaga w stworzeniu estetycznej i nowoczesnej aranżacji. Warto zaznaczyć, że balustrada szklana montowana na rotulach może zostać wyposażona w dodatkowe pochwyty, które zapewnią nieco większy poziom usztywnienia.

Kiedy wybrać szklane balustrady do biura?

Nowoczesna szklana balustrada do biura to rozwiązanie, które sprawdzi się między innymi w przypadku inwestorów poszukujących oryginalnego sposobu na optyczne powiększenie przestrzeni – transparentne balustrady okażą się doskonałym sposobem na zagospodarowanie wąskich i ciemnych klatek schodowych. Przezroczyste szkło, jako jeden z najbardziej efektownych elementów architektonicznych, sprawdzi się także w przypadku osób, którym zależy na uzyskaniu modernistycznego i minimalistycznego wykończenia.

Poza tym szklane balustrady przypadną do gustu również inwestorom poszukującym praktycznego i bezpiecznego sposobu aranżacji przestrzeni. Warto pamiętać o tym, że szkło użyte do wykonania balustrad posiada niezbędne atesty bezpieczeństwa, dodatkowo jest również niezwykle łatwe w utrzymaniu.

Matowa balustrada do biura

Balustrada szklana do biura o matowym wykończeniu sprawdzi się doskonale w przypadku dużych i otwartych przestrzeni – matowe szkło ułatwi ciekawe i praktyczne oddzielenie poszczególnych części budynku.

Interesującą alternatywą dla transparentnego szkła okaże się także szkło barwione, które pomoże w stworzeniu niecodziennych aranżacji – warto pamiętać o tym, że oryginalny wystrój biura przykuje uwagę klientów oraz pomoże w budowaniu wizerunku firmy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esglas

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here