Angielski dla dzieci

Badania wykazują, że osoby dwujęzyczne lepiej radzą sobie z zadaniami wymagającymi wielozadaniowości i koncentracji uwagi, niż osoby władające tylko jednym językiem. Skany mózgu natomiast pokazują, że osoby znające więcej, niż tylko jeden język, posiadają więcej szarej substancji w obszarach mózgu zaangażowanych w funkcję wykonawczą. Wysiłek, jaki wkładają oni stale by wybierać właściwy język we właściwym momencie, zapewnia im „mentalną gimnastykę”, co daje im dodatkową praktykę w odpowiednim skupianiu uwagi.

Korzyści te pojawiają się u człowieka bardzo wcześnie. Nawet dzieci w wieku poniżej jednego roku, które mają stały kontakt z wieloma językami, wykazują odmienne wzorce poznawcze w mózgu, w porównaniu do dzieci jednojęzycznych. A zatem, aby mieć mądrzejsze dzieci, należy je wystawiać na kontakt z językami obcymi najwcześniej, jak to możliwe.

Wiele lat temu sądzono, że nauka drugiego języka może jedynie dezorientować dziecko

Angielski dla dzieciObecnie badania pokazują, że dzieci, które uczą się języka obcego, lepiej radzą sobie z językiem ojczystym niż uczniowie, którzy nie są dwujęzyczni, co mierzy się standardowymi testami. Inne badania wykazały, że dzieci uczące się drugiego języka zaczynają czytać wcześniej, a przewaga ta rośnie, im wcześniej są one wystawione na kontakt z drugim językiem. Ponadto, dzieci dwujęzyczne były lepsze w rozpoznawaniu zdań gramatycznie niepoprawnych, niż dzieci jednojęzyczne.

Wszyscy słyszeliśmy, że dzieci często określane są jako „gąbki” chłonące nowe języki. Badania pokazują, że istotnie, dzieci najszybciej przyswajają języki obce, a po okresie dojrzewania zmniejsza się zdolność do akwizycji drugiego języka. W wieku 7 lub 8 lat dzieci często mówią już płynnie i bez akcentu w drugim języku, mają też opanowaną gramatykę. Po tym okresie, umiejętność przyswajania języka obcego stopniowo maleje. Ale kiedy dziecko nauczy się jednego języka obcego, łatwiej jest mu później nauczyć się innych. Jeśli więc chcesz, aby twoje dzieci znały języki obce, najlepiej oswajać z nimi maluchy jak najwcześniej – to znacząco ułatwi zadanie.

Angielski dla dzieci

Jaki język najlepiej wybrać? Z pewnością dobry będzie angielski, powszechnie używany dziś na całym świecie. Jeśli rzeczywiście zdecydujemy się na angielski dla dzieci – ćwiczenia i książeczki w tym języku znajdziemy w każdej księgarni. Warto w ten sposób zadbać o rozwój naszego dziecka i zapewnić mu lepsze perspektywy na przyszłość.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here