Wyprawka pierwszoklasisty

Pierwsza klasa szkoły podstawowej to źródło stresu zarówno dla dzieci jak i dla ich rodziców. Dla dzieci jest to ogromna zmiana środowiska – zmieniają zerówkę w przedszkolu na nową szkołę, zmieniają nauczycieli, zmieniają też nauczycieli. Wobec dzieci stawiane są nowe oczekiwania. Nakładane są na dzieci nowe obowiązki. Rodzice również martwią się o swoje dzieci i chcą by zmiana szkoły była dla nich jak najmniej stresująca. Rodzice kupują dzieciom wszystkie książki i zeszyty, a także przydatne przedmioty, które mogą się dzieciom przydać w ramach wyprawki szkolnej. Co taka wyprawka pierwszoklasisty powinna w sobie zawierać?

Wyprawka pierwszoklasisty

Każde dziecko potrzebuje zeszytów. Warto zorientować się jak dużo tych zeszytów dziecko może potrzebować i jaki powinien być ich rodzaj. Zazwyczaj dzieci w pierwszej klasie podstawówki piszą w zeszytach w trzylinię. Można dzieciom kupić też zeszyt w kratkę lub specjalny zeszyt do religii. Dzieci nie potrzebują grubych zeszytów, zdecydowanie wystarczy zeszyt szesnastokartkowy. Warto wybrać się z dzieckiem na zakupy, niech ma ono szansę wybrać sobie zeszyty, które mają atrakcyjne dla niego okładki. Dziecku będzie chętniej po nie sięgało, jeżeli będą mu się podobały.

Dzieci w pierwszej klasie szkoły podstawowej potrzebują także dobrze wyposażonego piórnika

Dzieci w pierwszej klasie szkoły podstawowej potrzebują także dobrze wyposażonego piórnikaW piórniku powinno znaleźć się parę dobrze piszących długopisów. Długopis powinien być wygodny dla dziecka. Często dzieci muszą mieć także długopisy w innych kolorach, jak na przykład zielony. Nie zaleca się kupowania długopisów czerwonych, ponieważ wielu nauczycieli zabrania używania długopisów w tym kolorze. Dziecku warto również zakupić dobry ołówek. Nie trzeba kupować całej gamy ołówków od 6H do 6B. Wystarczy 2B i 2H, niech dziecko zdecyduje czy lepiej pisze mu się ołowiem miękkim, który łatwo wymazać, czy tym bardziej twardym. Dziecko powinno mieć również pisaki lub flamastry. Przydatne będą również kredki, ołówkowe lub bambino, często także kredki pastelowe. Dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej mają dużo prac plastycznych na zajęciach. Przydatne będą także bloki rysunkowe, bloki techniczne, bloki papierów kolorowych i wycinanki, które potrzebne będą do wykonywania prac artystycznych. Tak samo należy kupić farbki plakatowe i pędzelek do farb. W wielu szkołach dzieci muszą mieć także zakupiony flet lub flażolet, ponieważ w szkole odbywa się podstawowa edukacja muzyczna z nauka gry na instrumencie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here