Zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynia krwionośne często stają się przyczyną kompleksów. Problem rozszerzonych naczynek z początku często bywa bagatelizowany, gdyż jego pierwszym objawem jest zaczerwienienie, czyli tak zwany rumień. Z czasem staje się on bardziej wyraźny i pozostaje na stałe, tworząc sieć widocznych naczyń krwionośnych, prześwitujących przez naskórek.

Laserowe zamykanie naczynek Katowice

Naprzeciw temu problemowi wyszła medycyna estetyczna. Trwałym rozwiązaniem, dającym ulgę pacjentom, jest laserowe zamykanie naczynek. Zabieg ten umożliwia zamknięcie rozszerzonego naczynka przy użyciu promienia laserowego, który sprawia, że temperatura krwi wzrasta gwałtownie. Dzieje się tak na skutek pochłaniania promieniowania laserowego przez hemoglobinę zawartą we krwi. Powoduje to obkurczenie i zamknięcie naczynka, a użyte do tego, odpowiednio dobrane fale promieniowania laserowego nie powodują dodatkowych uszkodzeń naskórka znajdującego się wokół miejsca zabiegu.

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy

Szczególnie narażone na występowanie rozszerzonych naczynek są osoby, które często korzystają z kąpieli słonecznych, kiedy to skóra poddawana jest promieniowaniu UV. Innym czynnikiem mającym bezpośredni wpływ na występowanie tego problemu jest działania warunków atmosferycznych, czy stosowanie sterydów. Występowanie rozszerzonych naczynek w okolicach twarzy wymaga jak najszybszego podjęcia leczenia laserowego.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach

Problem rozszerzonych naczynek najczęściej występuje w okolicach nóg, które narażone są również często na duże obciążenia, czy uszkodzenia mechaniczne. Tzw. pajączki, umiejscowione na nogach, są większe i występują w głębszych partiach skóry. Dlatego właśnie bardzo istotne jest szybkie reagowanie na zmiany skórne i konsultowanie problemu bezpośrednio u specjalisty. Szybkie działanie pozwala na uzyskanie komfortu życia, a sam zabieg cechuje się bardzo dużą skutecznością.

Laserowe zamykanie naczynek Katowice – przeciwwskazania do zabiegu

Warto w tym miejscu nadmienić, że nie każdy może skorzystać z usługi laserowego zamykania naczynek. Całkowicie wykluczone jest przeprowadzenie zabiegów u osób chorujących na jakiekolwiek choroby nowotworowe, stosujących terapię hormonalną, cierpiących na poważne choroby skórne, padaczkę, czy kobiet w ciąży i karmiących. Oprócz wskazanych przeciwwskazań istnieją także przesłanki czasowe, uniemożliwiające podjęcie leczenia laserowego tj. opalenizna, stosowanie samoopalaczy, maści, czy kremów, aktywne infekcje skórne.

Czy warto?

Skóra z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi nie tylko wygląda nieestetycznie, ale w dłuższej perspektywie czasu może prowadzić do powikłań. Medycyna estetyczna rozwija się bardzo prężnie, a dostęp do niej staje się coraz bardziej popularny i znajduje szerokie grono zwolenników. W przypadku rozszerzonych naczynek najpopularniejszymi zabiegami stało się nie tylko laserowe zamykanie naczynek na nogach, ale także laserowe zamykanie naczynek na twarzy, co często poza względami wzrokowymi, pozwala osobom z nich korzystających na nowe życie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here