Jakie zalety mają pojemniki ibc?

Jak wiadomo do bezawaryjnej pracy danego przedsiębiorstwa, które zajmuje się produkcją, konieczne będą właściwe narzędzia. Niezbędne praktycznie na każdym z etapów produkcji będą pojemniki ibc, które nazywane są również kontenerami ibc. Jakie są ich największe zalety?

Optymalizacja kosztów

Wykorzystywanie przez firmy tego rodzaju kontenerów pozwala przede wszystkim n ogromną oszczędność jeżeli chodzi o miejsce. Z kolei dzięki budowie pojemnik ibc jest bardzo bezpieczny w różnych kwestiach. Można bowiem przede wszystkim postawić nawet kilkadziesiąt pojemników na regałach w wybranej przez siebie alejce danej hali produkcyjnej.

Pomaga to nie tylko w utrzymaniu właściwego porządku, ale również zachowaniu dużej przestrzeni. Możliwe jest także zaoszczędzenie czasu przez bardzo szybki pobór półproduktów, umożliwia to na zdecydowanie efektywniejsze wykonywanie poszczególnych zadań. Ponadto odpowiednia zgodność z normami bezpieczeństwa nie będzie wymagała przez przedsiębiorstwo ponoszenia kosztów związanych z odpowiednim zabezpieczeniem omawianych pojemników.

Jakie przeznaczenie ma pojemnik ibc?

Pojemnik ibc służący do przechowywania półproduktów sprawdzi się praktycznie we wszystkich zakładach, które zajmują się przetwórstwem albo produkcją. Zbiornik ibc podadto doskonale zda egzamin w branży chemicznej, paliwowej, budowlanej, a także poligrafii.

Doskonałym przykładem mogą być producenci farb. Jak wiadomo w tym przemyśle potrzebne są bardzo duże ilości półproduktów. Warto wiedzieć, że część z nich jest odbierana w specjalnych pojemnikach ibc jako gotowe półprodukty, z kolei inne dopiero później będą wymieszane z wodą w kadziach z mieszadłem, by w rezultacie zostać umieszczone w kontenerze ibc. Z kolei odpowiednia pojemność i wytrzymałość skrzyń na różnego rodzaju ciecze umożliwia na bardzo wygodny transport między produkcją, a ostatecznym miejscem składowania.

Jak powinno się przechowywać kontener ibc wymiary?

Warto przede wszystkim wiedzieć, że ze względu na liczne wymagania przemysłowe kontenery ibc zostały przez producenta zaprojektowane w taki sposób, by miały wymiary ładunku paletowego. Dodatkowo w znacznej większości przypadków podstawy kontenerów swoimi wymiarami są zbliżone do wymiarów znanych w branży transportowej euro palet. Z kolei uniwersalne wymiary będą umożliwiały na zdecydowanie prostszy transport czy przechowywanie produktu.

Każda skrzynia na ciecz IBC posiada klatkę ochronną, która wzmacnia konstrukcję. Dzięki czemu możliwe jest również magazynowanie pojemników IBC jeden na drugim.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here