Szafki nocne to meble niezbędne

Przed snem każdy z nas ma swój rytuał. Mimo wszystko naukowcy zalecają wyciszenie się, by zapewnić optymalny wypoczynek. W tym celu zwykle odkładamy telefony, laptopy czy tablety. Sięgamy po ulubioną książkę, zapalamy zapachowe świecie i stwarzamy odpowiedni nastrój. Zasadniczą kwestią, jest mieć wszystkie te rzeczy w zasięgu ręki. W takim wypadku szafki noce stają się rzeczą bezcenną.

Jaką szafkę nocną kupić?

Nie jest tajemnicą, że sklepy meblowe oferują szeroki wybór tych mebli. Różne designy, ozdoby, gabaryty czy kolory, to jedne z tych parametrów, na które najchętniej zwracamy uwagę. Jednak przed finalną decyzją o kupnie, odpowiedzmy sobie na pytanie: co śpi na łóżku obok nas?. Jeśli potrzebujemy więcej miejsca, na wszystkie niezbędne przedmioty, nasza szafka nocna powinna być wyposażona w co najmniej jedną szufladę. Warto wiedzieć, że niektóre modele mają ich nawet dwie czy trzy. Wszystko więc zależy od naszych preferencji, a także ilość miejsca jakie potrzebujemy na rzeczy tuż obok łóżka. Pamiętajmy, by nie traktować szafki nocnej jako komody. Miejsce w niej powinny znaleźć absolutnie najpotrzebniejsze drobiazgi, bez których nie moglibyśmy spokojnie pójść spać.

Pojemność szafek nocnych

To bez wątpienia kluczowy parametr, który ma dla nas ogromne znaczenie. Sypialnia zwykle jest pomieszczeniem, które nie grzeszy metrażem. Wkomponowanie w nią takiego mebla, nie powinno więc stanowić problemu. Zwracamy więc uwagę na pojemność szafek nocnych. Największą cechują się te, które są zabudowane do samego dołu. Mają one krótkie nogi, które nie zajmują dużo przestrzeni. Znajdziemy również modele całkowicie ich pozbawione. Czasem mogą sprawiać jednak wrażenie topornych, przez co nie wpasują się do każdego rodzaju wnętrza. Szafki nocne na stelażu, mimo im dysponują mniejszą pojemnością, są zwykle zgrabniejsze i estetyczniejsze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zwykle w szafce nocnej trzymamy okulary, książkę telefon i ulubiony balsam do ciała. W rzeczywistości jednak znajdziemy tam kubki po herbacie, a nawet talerze i przekąski, żeby nie pójść spać głodnym. Na blacie również znajdziemy miejsce na opakowania tłustych kremów i wiele innych przedmiotów. Zwróćmy więc uwagę, na materiał z którego wykonana jest szafka. Prawdą jest, że blat będziemy musieli często czyścić. Szafka musi być więc odporna i gotowa na intensywne eksploatowanie. Wybierajmy więc te, z naturalnego drewna. Cechuje je wytrzymałość, ale nie zapominajmy, że musi być ono pokryte specjalnym preparatem zabezpieczającym. Taka szafka nocna, będzie spełniała swoje zadanie, przez wiele lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here