Cera mieszana - czym się charakteryzuje?

Cera mieszana jest bardzo popularnym rodzajem, posiada ją wiele kobiet. To co ją wyróżnia to to, że jest połączeniem skóry suchej, ze skóra tłustą. Przez to nie jest wcale taka prosta w pielęgnacji. Podstawą w dbaniu o taką skórę jest usuwanie i unormowanie procesu wydzielania sebum w strefie T oraz odpowiednie nawilżenie skóry na policzkach.

Nawilżenie – podstawa pielęgnacji!

Z całą pewnością cerze mieszanej nie służy odwodnienie, stosowanie peelingów mechanicznych, mydła i preparatów, które bazują na alkoholu. Preparaty zmniejszające wytwarzanie sebum powinny być stosowane wyłącznie w okolicy strefy T, z kolei te nawilżające na całą twarz, zarówno na strefę, która się przetłuszcza, jak i tą suchą/normalną.

Gdy skóra w strefie T będzie niedostatecznie nawilżona, gruczoły łojowe zaczną produkować większe ilości sebum. Co może doprowadzić do pogorszenia się stanu skóry w tym miejscu. Największym wyzwaniem jest zadbanie o odpowiednie nawilżenie oraz natłuszczenie, na każdej partii skóry twarzy.

Przeczytaj też: http://www.miloha.pl/baza-pod-makijaz-co-daje-jej-stosowanie/

Zasady pielęgnacji cery mieszanej

Podstawa są odpowiednio dobrane kosmetyki, które powinny być dostosowane do potrzeb i rodzaju skóry. Dzięki pojawieniu się na rynku produktów pielęgnacyjnych do cery mieszanej, nie musimy kupować 2 różnych kosmetyków do mycia twarzy, czy nawilżania. Jest to ogromne ułatwienie i zaoszczędzone pieniądze w portfelu.

W pielęgnacji skóry mieszanej kluczowe jest indywidualne podejście. Fajnie jest przetestować produkty i metody, które sprawdziły się u innej osoby ze skórą mieszaną, ale prawda jest taka, że każdy ma inne potrzeby. U każdego sprawdzają się inne produkty.

Schemat domowej pielęgnacji skóry mieszanej:

  • codziennie, najlepiej 2 razy dziennie należy oczyszczać skórę twarzy, za pomocą łagodnego żelu do mycia;
  • gdy nasza skóra jest już dokładnie oczyszczona, powinniśmy przejść do nałożenia toniku;
  • gdy tonik się wchłonął, możemy zaaplikować krem nawilżający, na całą skórę twarzy;
  • raz w tygodniu należy wykonywać peeling enzymatyczny, dzięki któremu pozbędziemy się martwego naskórka. Wtedy kosmetyki, które stosujemy będą lepiej działać:
  • 2 razy w tygodniu powinno się wykonać maseczkę nawilżającą lub odżywczą na całą skórę twarzy, z kolei na strefę T maseczkę oczyszczającą.

Źródło: https://www.antypodymody.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here