włosy
fot.: pexels.com

Odżywienie, nawilżenie i regeneracja. Właśnie tego potrzebują przesuszone włosy, aby stały się zdrowe i silne na nowo. Taki stan rzeczy, może być przyczyną wielu negatywnie wpływających na włosy działań. Istnieją jednak skuteczne sposoby, które są w stanie temu zaradzić. Co należy zrobić?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/co-zrobic-gdy-nasze-wlosy-sa-przesuszone/

Przyczyny przesuszonych włosów

Warto zacząć od tego, co sprawia, że włosy stają się przesuszone. Przyczynami pozbawienia włosów naturalnych olejków odpowiedzialnych m.in. za ich blask oraz miękkość, są chociażby: intensywne zabiegi pielęgnacyjne, które pozbawiają włosy naturalnej bariery ochronnej; nadmierne działanie promieni słonecznych, silnego wiatru lub wysokich temperatur; brak zbilansowanej diety bogatej w witaminy i mikroelementy; przebyte choroby, przewlekłe schorzenia, zaburzenia gospodarki hormonalnej i wiele innych.

Powyższe sytuacje narażają włosy na to, że stają się one matowe, szorstkie w dotyku oraz łamliwe. Niestety, często się również plączą, elektryzują i puszą, co utrudnia ich rozczesywanie i układanie.

Jak zregenerować i odżywić przesuszone włosy?

Pierwszym krokiem, powinno być delikatne mycie włosów. W tym celu zaleca się stosowanie łagodnych i najlepiej naturalnych preparatów. Istotne znaczenie ma tu także późniejsze suszenie włosów – nie należy ich trzeć oraz szarpać, co mogłoby doprowadzić do ich uszkodzenia.

Następnie, należy włosy dogłębnie nawilżyć. Z tego powodu, zaleca się samodzielne wykonywanie maski na suche włosy. Przydatne do tego będzie m.in. awokado, miód oraz olej z pestek winogron. Można również zastosować inne preparaty, które w swoim składzie będą zawierały m.in. glicerynę, kolagen, elastynę i wiele innych.

Przesuszone włosy uratują również ziołowe płukanki. Zrobione z octu, soku z cytryny lub piwa nie tylko nawilżą włosy, ale także sprawią, że będą one gładkie i błyszczące. Na koniec, można włosy spłukać zimną wodą.

Przeczytaj też: http://www.miloha.pl/czy-warto-farbowac-wlosy-u-fryzjera/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here