Spełnione marzenie czyli skok ze spadochronem

Ostatnio bardzo wiele mówi się o wychodzeniu ze swojej strefy komfortu i podejmowaniu wyzwań. Ludzi zachęca się do przekraczania własnych granic oraz do poznawania swoich możliwości, w zupełnie nowych sytuacjach, w których nigdy wcześniej jeszcze nie byli. Oczywiście nie każdy zdecyduje się od razu na coś ekstremalnego, ale dla takich poszukiwaczy wrażeń dosyć popularne i zachęcające są skoki spadochronowe. Na początek warto zdecydować się na skoki w tandemie.

Wyjdź ze swojej strefy komfortu i skocz ze spadochronem

Wychodzenie z tej swojej strefy komfortu to bardzo duży krok w stronę rozwoju. Czasami można dowiedzieć się o sobie bardzo wiele nowych rzeczy, szczególnie tych dotyczących własnego charakteru oraz osobowości. Nie inaczej jest w przypadku podjęcia wyzwania, jakim jest skok ze spadochronem. To akt ogromnej odwagi, na który naprawdę nie decyduje się tak wiele osób. Oczywiście skorzystanie z możliwości skakania w tandemie to również akt odwagi – zresztą to właśnie od tego warto zacząć. Zatem każdy, kto marzy o skakaniu ze spadochronem, na początek powinien spróbować jak smakują skoki w tandemie.

Skoki spadochronowe w tandemie

Kiedy robi się coś po raz pierwszy, a zatem czynność w ogóle nie jest zautomatyzowana, trzeba poświęcić na to naprawdę sporo energii psychicznej. Wymaga to od człowieka sporo uwagi oraz samozaparcia. W przypadku czynności tak niebezpiecznej, a może raczej potencjalnie ryzykownej, jaką są właśnie skoki ze spadochronu, emocje mogą być naprawdę silne. Czasami pojawia się strach, a nawet panika. Skakanie po raz pierwszy ze spadochronem, tylko i wyłącznie po wcześniejszym przeszkoleniu, to zatem nie jest do końca dobry pomysł. Lepsza opcja to skoki w tandemie z instruktorem, albo bardziej doświadczoną osobą, która skacze często i którą nie ponoszą nerwy. Poczucie bezpieczeństwa podczas tak ekstremalnych przeżyć i tak jest mocno nadwątlone. Bliskość fizyczna drugiej osoby, która czuwa nad całym przebiegiem skoku, oraz jest niejako gwarantem bezpieczeństwa, to zatem dobry pomysł.

Skok w tandemie na urodziny

Skoki spadochronowe w tandemie to też świetny pomysł na prezent urodzinowy dla poszukiwacza wrażeń. Oczywiście nie chodzi o to, by wywierać na kimś presję psychiczną i w ten mały subtelny sposób zachęcać go do skakania. Trzeba jednak przyznać, że skoki ze spadochronem to raczej drogie hobby. Sfinansowanie go w ramach prezentu urodzinowego na pewno dla wielu osób będzie zatem miłą niespodzianką.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here