Kancelaria notarialna - miejsce zabezpiecznia interesów

Istnieje wiele okoliczności w życiu każdego człowieka, a także w działalności gospodarczej, kiedy skorzystanie z usług takiej placówki, jaką jest dobra kancelaria notarialna staje się koniecznością. Czynności, które wykonuje notariusz w sposób formalny i prawny zabezpieczają interesy osób, które tego potrzebują.

Kim jest notariusz i czym się zajmuje?

Radca prawny o specjalności notariusza jest osobą zaufania publicznego, a powołuje go do zawodu minister sprawiedliwości. Świadczy on usługi osobom, które potrzebują różnego rodzaju dokumentów sporządzonych zgodnie z literą prawa i posiadających niepodważalną wartość przed wszelkimi organami państwowymi i sądowymi. Akty notarialne spełniają wszelkie kryteria ważności i zgodności z obowiązującymi przepisami.

Prawnik o profilu notarialnym jest funkcjonariuszem publicznym i korzysta z ochrony, jaka takim osobom przysługuje z mocy prawa. Dba on o poprawność formalnoprawną wszystkich dokumentów, które na zlecenie klienta sporządza oraz prowadzi działalność doradczą, jak można daną sprawę najlepiej załatwić.

Jakie dokumenty przygotowuje notariusz?

Kancelaria notarialna jest miejscem, gdzie można z pełnym zaufaniem powierzyć prawnikom sporządzenie aktów własności, poświadczeń dziedziczenia, potwierdzeń zgodności podpisów, przygotowanie pełnomocnictw do czynności prawnych, a także innych aktów notarialnych, które przed sądem mają charakter wiążący.

Notariusze dokonują również innych czynności związanych z obrotem prawnym, a jest to między innymi sporządzanie i wysyłanie wniosków o wpisanie do ksiąg wieczystych zbywanej lub nabywanej nieruchomości, sporządzanie protestów weksli i czeków, spisywanie protokołów posiedzeń zarządów spółek prawa handlowego.

Jakie dodatkowe czynności należą do zakresu pracy notariusza?

Notariusze na żądanie klientów mogą sporządzać projekty umów, aktów własności, oświadczeń, pełnomocnictw oraz wielu innych dokumentów. Mogą także uczestniczyć w czynnościach dotyczących europejskiego poświadczania spadkowego oraz sporządzać odpisy i wyciągi.

Kancelaria notarialna jest miejscem, gdzie można bezpiecznie dla interesów oraz wykluczając ingerencję niepowołanych osób oddać w depozyt pieniądze, weksle i czeki, różne ważne dokumenty, papiery wartościowe oraz nośniki elektroniczne z cennymi danymi z punktu widzenia klienta.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariuszadamrobak.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here