sklep z zabawkami dla dzieci

Każdy rodzic pragnie, by jego maluch dostawał wszystko co najlepsze. Ale wiadomo również, że na pewno nie należy ulegać wszystkim dziecięcym zachciankom. Zarówno nasze dziecko, jak i my dorośli, powinniśmy znać granice. Warto uczyć maluchy już od najmłodszych lat, że nie liczy się ilość zabawek, ale kreatywność i pomysłowość podczas wymyślania różnych zastosowań dla tych rzeczy, które już posiadamy. Nie sztuka jest zasypać dziecko drogimi podarkami bez zastanowienia nad tym, do czego będą one przeznaczone. Sklep z zabawkami dla dzieci to nie jest miejsce, które powinniśmy odwiedzać codziennie.

Zabawki, które edukują

sklep z zabawkami dla dzieciNie ma co się oszukiwać- dzieci zawsze wzorują się na zachowaniach dorosłych. Jeśli za młodu będziemy je uczyli oszczędzania, umiarkowania i kreatywnego podejścia do każdej dziedziny życia, będzie im się łatwiej żyło i funkcjonowało w społeczeństwie. Dlatego warto zawsze wybierać dla naszego malucha zabawki pożyteczne i wielofunkcyjne. Każdy rodzic wie przecież, że zabawa to jedna z najbardziej skutecznych form nauki. Teoria gier i zabaw mówi wprost, że jedną z funkcji zabawy jest właśnie nauka. Cały przedszkolny okres jest dla naszego dziecka takim właśnie czasem intensywnej nauki poprzez zabawę. Ale możemy ten proces kontynuować i wspierać również w domu. Najlepiej, gdy sami wymyślamy i uczestniczymy bezpośrednio w zabawie z dzieckiem. Nie każdy ma oczywiście na to czas, dlatego warto inwestować w takie przedmioty, które wspomogą rozwój naszego dziecka.

Kiedy kupujemy zabawki dla naszego malucha, zwróćmy uwagę na to, aby były to przedmioty, które będą mogły w jakiś sposób wpływać na umiejętności i rozwój dziecka. Teoretycznie w przypadku zabawek funkcjonalność nie jest pierwszym skojarzeniem. Gdy wybieramy się do sklepu z zabawkami dla dzieci, na pewno najpierw przychodzi nam do głowy to, żeby zabawka przed wszystkim przypadła do gustu maluchowi. Nie jest to oczywiście bez znaczenia, ale nie powinno też stanowić głównego powodu zakupu takiej, a nie innej rzeczy.

Sklep z zabawkami dla dzieci

Pamiętajmy o tym, aby sklep z zabawkami dla dzieci był pewnym i sprawdzonym źródłem bezpiecznych przedmiotów, które posiadają wszelkie wymagane atesty i normy. Szczególnie gdy kupujemy zabawkę dla niemowlaka, musimy sprawdzić dokładnie informacje o braku toksycznych substancji i innych cech, które mogłyby zagrażać dziecku. Maluchy są bardzo delikatne, mają wrażliwą skórę i tendencję do uczuleń. Dobre zabawki na pewno nie wyrządzą dziecku szkody, ale już tanie podróbki z chińskich marketów mogą być naprawdę niebezpieczne. Zdecydowanie lepiej jest wydać nieco większą kwotę na zabawkę z wyższej półki, niż martwić się o zdrowie dziecka.

Zabawki kuszą pięknymi kolorami, nowoczesnym, ciekawym wyglądem, oraz mnogością opcji i funkcji. Kiedy wchodzimy do sklepu z zabawkami dla najmłodszych, bardzo łatwo jest się zagubić w morzu możliwości. Warto wcześniej dobrze przemyśleć, po co i dla kogo kupujemy daną rzecz, aby iść na zakupy z jasno wytyczonym celem. Inaczej po prostu dostaniemy oczopląsu. Prawda jest taka, że niezależnie od wieku dziecka, dla którego przeznaczona będzie zabawka, najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze.

Atrakcyjne zabawki

sklep z zabawkami dla dzieciWydaje się, że najbardziej maluch ucieszy się z czegoś naprawdę nowoczesnego, z mnóstwem funkcji typu: ruch, melodyjka, kolorowe, migające światełka itp. Nic bardziej mylnego. Takie przedmioty może i zajmą dziecko na dłuższą chwilę, ale łatwo zauważyć, że po niedługim czasie tak „wypasiona” zabawka, najczęściej idzie w odstawkę. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że gdy zabawka sama robi wszystko, dziecko nie ma szans wykazania się pomysłowością czy kreatywnością. Nie ma też specjalnej potrzeby poruszania wyobraźni, bo przecież wszystko jest podane jak na tacy. Nic więc dziwnego, że po paru dniach radości przychodzi znudzenie i dziecko rozgląda się za czymś nowym. Zabawka przestaje być atrakcyjna, a my zastanawiamy się dlaczego w dziecięcym pokoiku jest stale taki bałagan i nic się już nie mieści.

Klocki dla dzieci

Przeanalizujmy to na prostym przykładzie zwykłych klocków. Klocki to zawsze dobry pomysł. Jakie by nie były, rozwijają motorykę małą, wyobraźnię przestrzenną, dają pole do popisu dla pomysłowości i umiejętności konstruktorskich. Gdy kupujemy te najdroższe egzemplarze, z mnóstwem dodatków i gadżetów, wydaje nam się, że lepiej już się nie da. Tymczasem, nawet w przedszkolach, największą popularnością cieszą się najzwyklejsze, drewniane kostki. Można z nich tworzyć przeróżne, najdziwniejsze konstrukcje. Taka prosta forma nie narzuca dziecku przeznaczenia danego elementu, ale pozwala samemu zdecydować o tym, czy klocek ma być fundamentem pałacu, krzesłem w domku dla lalek, czy stacją kolejową. Ta samodzielność w budowaniu i podejmowaniu własnych decyzji, to najlepsza forma edukacji, jaką możemy dać małemu dziecku na samym starcie jego życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here