Prezent dla kibica: co kupić fanowi piłki nożnej?

Szukasz pomysłowego prezentu dla osoby, który interesuje się piłką nożną? Masz szczęście! Na rynku istnieje wiele akcesoriów związanych właśnie z tą dyscypliną sportu. Poniżej przedstawiamy kilka gadżetów, które ucieszą każdego kibica.

Piłka nożna od wielu lat pozostaje najpopularniejszą dyscypliną sportową w Polsce. Do tego stopnia, że śmiało można ją nazwać naszym sportem narodowym. I to pomimo tego, że polska reprezentacja ostatnie znaczące sukcesy odnosiła gdzieś na początku lat osiemdziesiątych, a rodzime kluby piłkarskie systematycznie kompromitują się na arenie międzynarodowej. Na szczęście fatalna kondycja polskiej piłki nie zdołała zniechęcić Polaków do tego sportu. Wręcz przeciwnie: polscy kibice na każdym kroku chętnie manifestują swoje przywiązanie do barw klubowych. Warto to wykorzystać, szukając upominku urodzinowego/imieninowego dla osoby interesującej się piłką nożną.

Koszulka z własnym nazwiskiem

Na rynku pojawiają się coraz to nowsze gadżety dla kibiców, ale od lat zdecydowanie największą popularnością wśród fanów piłki nożnej cieszą się spersonalizowane koszulki klubowe z własnym nazwiskiem i numerem. Nie od dziś w końcu wiadomo, że koszulka piłkarska to – obok szalika – jeden ze sposobów na wyrażenie swojego oddania ulubionej drużynie. A już taka z własnym nazwiskiem lub ksywą sprawi, że poczujemy się częścią kadry meczowej!

Futbolowa ciekawostka: zapisywanie nazwisk zawodników na ich koszulkach to stosunkowo świeży pomysł. Po raz pierwszy zrobiono to podczas finału Premier League w 1993 roku! Wcześniej trykoty piłkarskie posiadały jedynie numery.

Bilet na mecz

Odzież kibicowska to dobry pomysł, ale nie oszukujmy się: żaden prezent nie jest w stanie pobić wizyty na stadionie ukochanej drużyny. Każdy fan futbolu będzie w siódmym niebie, mogąc na własne oczy zobaczyć obiekt, który do tej pory znał jedynie z ekranu telewizora. Naturalnie zakup biletu na mecz to najczęściej dosyć kosztowna inwestycja, ale radość obdarowanego będzie absolutnie bezcenna, a całe doświadczenie pozostanie na długo w jego pamięci.

Jeżeli nie stać nas na kupno wejściówki meczowej, to większość klubów piłkarskich oferuje też możliwość samego zwiedzania stadionu – w ten sposób można wejść do szatni, powąchać murawę czy dotknąć gabloty z trofeami.

Biografia ulubionego piłkarza

W Polsce coraz częściej wydaje się książki o tematyce piłkarskiej – ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza biografie i autobiografie słynnych piłkarzy, które opisują ich drogę na futbolowy szczyt, burzliwe relacje z trenerami oraz ciągłe zmagania z kolejnymi kontuzjami. Na półkach znaleźć można nie tylko tytuły poświęcone idolom światowego futbolu (Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Zlatan Ibrahimović), ale również świetne biografie polskich piłkarzy (Kazimierz Deyna, Andrzej Iwan, Gerard Cieślik, Jerzy Dudek, Włodzimierz Smolarek). Jeżeli zatem szukamy prezentu dla fana piłki nożnej, to nasze poszukiwania powinniśmy rozpocząć od udania się do najbliżej księgarni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here