Liposukcja ultradźwiękowa - na czym polega, kto powinien się jej poddać?

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który cieszy się szerokim uznaniem nie tylko wśród specjalistów, lecz także pacjentów, którzy zdecydowali się jej poddać. Czy jest to sposób na walkę z wyraźną nadwagą lub otyłością? Wbrew pozorom liposukcji ultradźwiękowej powinny poddawać się osoby o normalnej budowie ciała z miejscową otyłością, np. na brzuchu, pośladkach, ramionach czy udach. Na czym dokładnie polega? Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie podpowiadamy, kto i dlaczego powinien się na nią zdecydować!

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo

Według specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie liposukcja ultradźwiękowa stanowi szczytowe osiągnięcie w dziedzinie odsysania tłuszczu. Zabieg przy pomocy tego innowacyjnego urządzenia pozwala w sposób szybki i niemal bezbolesny na wyszczuplenie ciała, a dodatkowo wykorzystanie pobranego w ten sposób materiału do ponownego przeszczepienia w inne miejsce. W czym dokładnie tkwi sekret ,,odchudzania” ultradźwiękami? Cała procedura opiera się na wiązce energii ultradźwiękowej, którą wprowadza się przez cienki światłowód pod skórę pacjenta i która działa precyzyjnie, i delikatnie na komórki tłuszczowe. Szczególna specyfika działania ultradźwięków sprawia, że złogi tłuszczowe są oddzielane od komórek okalających bez naruszania pobliskich nerwów, naczyń krwionośnych i tkanki łącznej. Dzięki temu zabieg jest nie tylko niezwykle skuteczny, lecz także bezpieczny i komfortowy dla pacjenta. Dodatkowym atutem tej terapii jest również zjawisko obkurczenia i ujędrnienia skóry podczas zabiegu, co jest rzadkością przy innych metodach liposukcji.

Rozbijanie tłuszczu ultradźwiękami jako małoinwazyjny zabieg

Większości z nas liposukcja kojarzy się z bardzo poważnym zabiegiem wykonywanym w warunkach sali operacyjnej, wymagającym hospitalizacji i długiego okresu rekonwalescencji. Trzeba przyznać, że liposukcja ultradźwiękowa nie należy do najprostszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, ale dzięki tak innowacyjnym technologiom jak ultradźwięki staje się zabiegiem minimalnie inwazyjnym. Podczas zabiegu lekarz wykonuje tylko niewielkie nacięcia w skórze w celu wprowadzenia kaniuli ze światłowodem, jednak wszystko odbywa się w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu obciążyć organizm pacjenta. Potwierdzeniem minimalnie inwazyjnego przebiegu zabiegu liposukcji ultradźwiękowej jest fakt, że bezpośrednio po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do domu, a po kilku dniach do swojej codziennej aktywności. W odróżnieniu od tradycyjnej liposukcji nie ma konieczności zastosowania znieczulenia ogólnego (jedynie znieczulenie miejscowe), a także hospitalizacji. To zabieg obarczony minimalnym ryzykiem powikłań, dlatego chętnie korzystają z niego osoby, które z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą poddać się tradycyjnej liposukcji.

Lipoliza ultradźwiękowa zamiast odchudzania?

Wielu pacjentów błędnie traktuje zabieg liposukcji ultradźwiękowej jako alternatywę dla tradycyjnego odchudzania. Zdecydowanie nie jest to zabieg, który pozwoli nam zastąpić dietę czy aktywność fizyczną, ale na pewno pomoże uporać się z niedoskonałościami ciała, z którymi nie radzą sobie tradycyjne metody odchudzania. Liposukcja ultradźwiękowa będzie bardzo pomocna w przypadku, gdy np. nie możemy pozbyć się tzw. pelikanów w okolicy ramion czy podwójnego podbródka. Jeśli jednak po zakończeniu zabiegu nie będziemy się trzymać zasad zdrowego żywienia, może okazać się, że utracone kilogramy bardzo szybko wrócą na swoje miejsce.

Więcej informacji na temat liposukcji ultradźwiękowej znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/vaser-lipo/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here