Jaki rodzaj aktywności fizycznej wybrać na początek?

Możliwe, że z tego czy innego powodu przyszedł w naszym życiu taki moment, kiedy poczuliśmy potrzebę położenia większego nacisku na swoje zdrowie i tężyznę fizyczną. Tylko od czego zacząć, kiedy nasza kondycja jest kiepska, a wybór jest tak duży? Jaki rodzaj aktywności fizycznej będzie najlepszą opcją na początek?

Joga – lekarstwo dla ciału i umysłu

Joga nie jest popularna w Polsce tak bardzo, jak w USA czy UK, a szkoda – nie tylko pomaga ona poprawić naszą kondycję fizyczną, ale także psychiczną. Wydawałoby się, że joga nie jest szczególnie męcząca czy wymagająca, ale jest to tylko pozór. W rzeczywistości ten rodzaj aktywności fizycznej wymaga niezłej kondycji i sporej gibkości. Wykonując go, nie tylko trenujemy nasze ciało, ale także relaksujemy się i zapominamy na chwilę o swoich problemach.

Joga jest o tyle dobra, że można zacząć ją w każdym momencie, całkowicie samodzielnie (aczkolwiek uczęszczanie na zajęcia jest optymalną opcją – unikniemy w ten sposób kontuzji związanych z nieprawidłowym wykonywaniem niektórych ćwiczeń). Wystarczy tylko mata treningowa i dostęp do Internetu, aby znaleźć odpowiednie instrukcje (czy to pisemne, czy wideo).

Inne tego typu ciekawostki możesz znaleźć tutaj: http://www.raj.net.pl/.

Bieganie – ćwiczenie tanie i dobre dla zdrowia

Bieganie można uprawiać wszędzie – w lesie, w mieście, w terenach podmiejskich. Nie wymaga znacznych inwestycji finansowych (chociaż warto zakupić porządne buty do biegania) ani towarzystwa innych osób (aczkolwiek niektórzy preferują biegać w parach bądź większych grupach). Nie będzie nam też potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt ani instruktor.

Na początku, kiedy nasza kondycja będzie jeszcze bardzo kiepska, bieganie może być nie tylko męczące, ale też nieprzyjemne czy wręcz bolesne. Warto jednak przebrnąć przez ten trudny okres, ponieważ może okazać się, że w pewnym momencie bieganie zacznie sprawiać nam radość, a wręcz nawet się od tej czynności delikatnie uzależnimy. Nie sposób nie wspomnieć także o tym, jak dobre dla zdrowia jest regularne bieganie.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.raj.net.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here