jak dbać o włosy

Pielęgnacja włosów to temat rzeka, o którym rozpisywano się już wiele razy. Wciąż jednak mnóstwo osób nie przykłada większej uwagi w trakcie codziennej pielęgnacji. Dla osób początkujących zwykle największym problemem jest to, że nie wiedzą zupełnie, od czego zacząć i na co zwracać uwagę. Dlatego też taki poradnik jak ten będzie dla nich najlepszą odpowiedzią na wszystkie nurtujące pytania.

Jak dbać o włosy?

Pielęgnacja włosów wymaga nie tylko przestrzegania pewnych zasad, ale także odpowiedzialności i sumienności. Aby efekty były zauważalne potrzeba tutaj czasu. Nie ma cudownego remedium, a jedynie czas i sukcesywna pielęgnacja mogą przynieść oczekiwane rezultaty. Warto także podkreślić, że sama domowa pielęgnacja nie przyniesie efektów. Niezbędne są również regularne wizyty w salonie fryzjerskim, chociażby po to, aby podcinać końcówki.

Nawet jeśli zapuszczasz włosy, musisz pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek. Chcąc na siłę zachować te kilka cm, w perspektywie czasu tak naprawdę stracisz znacznie więcej. Zaniedbane, łamliwe i rozdwajające się końcówki samoistnie będą się kruszyć. W efekcie odniesiesz złudne wrażenie, że Twoje włosy praktycznie wcale nie rosną. Oczywiście tak nie jest, tylko to, co urosło, wykruszyło się poprzez zniszczonych końcówki. Dlatego jeśli masz z nimi problem, może warto pomyśleć przy okazji nad zmianą fryzury? Sprawdź, co jest teraz modne, przeglądając najmodniejsze fryzury 2020 i wybierz coś dla siebie. Rok 2020 niesie ze sobą wiele ciekawych rozwiązań, wśród których każda z nas znajdzie swój look.

Kurs pielęgnacji włosów dla początkujących

Zanim zaczniesz działać, musisz dokonać gruntownej analizy swoich włosów. Bez niej nie uda Ci się ułożyć planu, który będzie przynosił efekty. Taka analiza to oczywiście zadanie sobie kilku kluczowych pytań odnośnie rodzaju włosów, ich kondycji, porowatości, problemów, z jakimi się borykam czy też rodzaju stosowanych kosmetyków. Pomocna może być porada specjalisty, który udzieli odpowiedzi na większość z tych pytań. Znając wyniki analizy, możesz przejść do działania.

W pierwszej kolejności musisz zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane kosmetyki. Nie ważna jest marka, ale jakość i sposób działania. Dobieraj więc kosmetyki takie, które odpowiadają Twoim włosom, a nie trendom. Wybór szamponu sugerując się jego aromatem to najgorszy pomysł! Zaopatrz się w dobrej jakości, delikatne szampony, odżywki, maseczki, olejki i peeling do skory głowy. Sięgaj po nie rozważnie i odpowiedzialnie, nie zapominając oczywiście o regularności i przestrzeganiu wytycznych producenta. W swojej włosowej apteczce nie może zabraknąć także dobrej szczotki, która także powinna być dobrana do rodzaju włosów. Inne stosują osoby z kręconymi włosami, a inne te z prostymi. Dobierz więc szczotkę do swoich włosów i pamiętać o częstym ich czesaniu.

Kolejną, niezwykle ważną sprawą jest odpowiednie odżywianie. Na nic się zda pielęgnacja z zewnątrz, jeśli nie dostarczysz swojemu organizmowi składników odżywczych. Zdrowa i zbilansowana dieta bogata w witaminy oraz minerały sprawi, że nowe włosy będą rosły silne i zdrowe. Szybko uzyskasz więc oczekiwane efekty, a co za tym idzie, będziesz mieć motywację do dalszej, świadomej pielęgnacji swoich włosów!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here