bramka chronna dla dzieci, czy jest potrzebna?

Gdy pojawia się dziecko na świecie, musimy odpowiednio przystosować mieszkanie lub domu. To wymaga sporo czasu i zaangażowania. Najlepiej sprawdzą się przemyślane rozwiązania. 

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze dziecko jest w domu bezpieczne i nie zejdzie samodzielnie po schodach? Obowiązkowo musimy zaopatrzyć się w specjalną, ochronną bramkę, której dziecko nie jest w stanie otworzyć samo. 

Co jest ważne podczas wyboru bramki ochronnej? 

Miejsce montażu

Przed zakupem musimy się zastanowić gdzie umieścimy bramkę ochronną. I jakie wymiary ma to miejsce. Najczęściej bramki montowane są na schodach oraz w przejściach pomiędzy pomieszczeniami. Na rynku dostępne są bramki ochronne regulowane. Bramki o większych rozmiarach składają się z kilku elementów. Te elementy można dowolnie montować i regulować, dostosowując do miejsca które chcemy odgrodzić. 

Typy bramek

Rodzajów bramek jest cała masa, są bramki ze szczebelkami lub bramki zabudowane. Chętniej wybierane są bramki ze szczebelkami jednak, ponieważ dziecko widzi wtedy, co się dzieje w innym pomieszczeniu. Szczebelki w bramce powinny być rozstawione co około 6 cm. Wtedy mamy pewność, że ręka lub głowa naszego dziecka nie utknie pomiędzy nimi.

Bramki ochronne dla dzieci, podstawa bezpieczeństwa

Wielkość

Standardowa wysokość bramek ochronnych wynosi ok. 70-75 cm, szerokość jest regulowana.  Maksymalnie wynosi 95 cm. Zastanawiając się jaką wybrać, należy zastanowić się jaka bramka jest nam potrzebna. Należy wtedy wymierzyć miejsce, w którym ma się znajdować bramka. 

Podstawowa zasada jest taka, że wysokość bramki ochronnej powinna być dopasowana do wzrostu dziecka.

Materiał

Podstawowy model bramki ochronnej, wykonany jest z drewna, pokrytego atestowaną farbą. Małe dzieci lubią brać do buzi wiele rzeczy, dlatego ważne jest żeby farba była bezpieczna. Jest to najlepszy wybór, bo taka bramka jest solidna i odporna na uszkodzenia, a jednocześnie bezpieczna dla dziecka. 

Dodatkowo można dokupić specjalne osłony na szczebelki, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy, gdy dojdzie do zderzenia z bramką.

Zamykanie i zabezpieczenia

System zamykania powinien być nieskomplikowany, ale z drugiej strony bezpieczny dla malucha. Warte uwagi są modele z potrójnym, a nawet poczwórnym systemem blokady. 

Przeczytaj też: http://www.miloha.pl/biurka-dla-dzieci-jak-wybrac-odpowiednie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here