Bostonka u dzieci - objawy

Bostonka to typowa choroba wieku dziecięcego. Mimo iż czasami rozwija się ona również w organizmach osób dorosłych, znacznie częściej atakuje maluszki. Nazywa się ją czasem chorobą bostońską, wysypką bostońską lub grypą bostońską. Do największej liczby zachorowań dochodzi podczas zimniejszych pór roku, kiedy to w powietrzu zaczynają gromadzić się liczne wirusy. Bo to właśnie one są odpowiedzialne za wywoływanie bostonki. A jak ją rozpoznać?

Bostonka u dzieci – objawy – jak one wyglądają?

Bostonka u dzieci - objawy - jak one wyglądają?Choroba bostońska zdecydowanie najczęściej atakuje bardzo małe dzieci w wieku poniżej dziesięciu lat. W skrajnych przypadkach mogą zachorować na nią dorośli, gdy np. zarażą się od swoich pociech, ale nie dzieje się to zbyt często. Nawał pacjentów chorujących na bostonkę zaczyna się już na początku jesieni, gdy tylko temperatura za oknem spada, a powietrze staje się mroźniejsze i bardziej wietrzne. Choroba nie jest zagrażającym stanem dla życia, ale może okazać się dość niebezpieczna dla kobiet w ciąży, u których bostonka potrafi doprowadzić nawet do poronienia. W takim przypadku należy jak najszybciej zająć się jej właściwym leczeniem, aby nie doszło do poważniejszej tragedii. Bo walka z bostonką nie jest specjalnie trudna i każdy lekarz będzie w stanie dobrze ją poprowadzić.

Bostonka u dzieci – objawy – jak je rozpoznać?

Pierwszym z nich będzie bardzo charakterystyczna i łatwa do zauważenia wysypka. Może obejmować różne partie dziecięcego ciała – m.in. stopy, dłonie czy nawet jamę ustną bądź gardło. Pojawiają się na nich drobne i liczne pęcherzyki. Mogą swędzieć, dlatego dziecko podświadomie je drapie, czego należy absolutnie unikać. Do kolejnych charakterystycznych objawów bostonki należą: zły nastrój, który może utrzymywać się przez dosłownie cały czas, mdłości, problemy gastryczne (biegunki lub wymioty) oraz bóle odczuwalne w kościach i stawach. Chorujące na nią dzieci często też zaczynają mieć wysokie gorączki. Mogą one osiągać nawet 40 stopni C.

Bostonka może być rozwinięciem wielu innych chorób. Często wywołują ją bowiem inne dolegliwości, takie jak przeziębienia, biegunki, anginy wirusowe czy nawet zapalenie trzustki. Jeżeli dojdzie do jej rozwinięcia się u dziecka, nie warto stosować żadnych domowych środków leczniczych – lepszym pomysłem będzie wizyta u prawdziwego specjalisty. Podczas stosowania środków farmakologicznych warto też pamiętać o piciu sporej ilości wody, aby się nie odwodnić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here