Przygotuj się do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy

Nie zamierzasz pozbywać się wszystkich swoich oszczędności tylko dlatego, że właśnie postanowiłeś uzyskać prawo jazdy. Chcesz tak przygotować się do dwóch ważnych egzaminów, aby zdać je za pierwszym podejściem i więcej się już nimi nie przejmować. Na samym początku powinieneś skupić się na wiedzy teoretycznej, którą pozwoli ci opanować przede wszystkim kurs na prawo jazdy. Staraj się również uczyć we własnym domowym zaciszu, a efekty twojej pracy będą jeszcze lepsze.

Na pewno już od jakiegoś czasu korzystasz z ogólnodostępnych testów teoretycznych. Uzyskujesz je albo od swojej szkoły jazdy, albo szukasz ich w podręcznikach bądź na różnych stronach internetowych. Postanowiłeś sobie, że wykujesz na pamięć odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania. Spójrz jednak na bazę tych pytań. Aktualnie, po pewnych zmianach, jest ona tak ogromna, że gdybyś chciał rzeczywiście wykuć ją na pamięć, zajęłoby ci to ładnych parę miesięcy. W taki sposób nie potrafiłbyś również wykorzystać zdobytej wiedzy. Bezsensownie nauczyłbyś się wielu pojęć, z których niczego byś nie rozumiał. Zacznij uczyć się mądrze. Zamiast tracić czas na wkuwanie bezsensownych formułek, poznaj najważniejsze zasady ruchu drogowego i wszystkie obowiązujące w Polsce przepisy, a potem próbuj odpowiadać na pytania samodzielnie. Rób to na logikę. Znasz przecież wszystkie przepisy, dlatego jesteś w stanie dojść do tego, kto w danej sytuacji powinien mieć pierwszeństwo przejazdu i kto podczas konkretnego wypadku postąpił nieprawidłowo. Dobry kurs na prawo jazdy jak na przykład http://qmobil.pl/ przekona cię do takiego podejścia. Kując formułki i odpowiedzi na blachę, niczego tak naprawdę się nie uczysz.

Nie możesz podchodzić do egzaminu na prawo jazdy w taki sposób, w jaki podchodzisz zawsze do testów szkolnych. Tutaj zasada „wykuć, zdać i zapomnieć” po prostu się nie sprawdza. Jeśli zbyt szybko zapomnisz o tym wszystkim, czego nauczyłeś się na zajęciach, nie będziesz mógł swobodnie poruszać się po żadnych drogach. A przecież o to właśnie w tym wszystkim chodzi.

Dowiedz się też czym są kursy eksternistyczne: http://qmobil.pl/kursy-eksternistyczne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here