poród naturalny czy cesarka

Niemal zawsze w kontekście porodu, mówi się o naturalnej metodzie urodzenia dziecka, a co za tym idzie zapomina się o cesarskim cięciu a więc metodzie która ma również swoich zwolenników. Trudno jednoznacznie sprecyzować co jest lepszym rozwiązaniem, poród naturalny czy cesarka aby odpowiedzieć na takie pytanie należy rozważyć wszystkie za i przeciw.

Poród naturalny czy cesarka?

poród naturalny czy cesarkaOczywiście w przypadku porodu naturalnego, zazwyczaj obawiamy się jednego a mianowicie bólu, który de facto niestety nie da się wyeliminować. Czasem występuje zagrożenie nacięcia krocza, a tym samym czasu jaki on trwa czy też dyskomfortu który występuje, mowa tutaj o pocie, krwi lub nawet moczu, coraz częściej wspomina się również o zmedykalizowaniu powodu naturalnego. Oznacza to, iż przebiega on zupełnie inaczej niż kilka lat temu, a więc w wielu sytuacjach musimy liczyć się z zupełnie inny procedurami, i niewiele ma on z naturalnych poczęciem. Jednak nie brakuje zwolenników porodów naturalnych, jacy dostrzegają nie tylko zalety takiej metody ale również uważają ją za najbardziej bezinwazyjną oraz bezpieczną nie tylko dla rodziców ale również dziecka.

Kiedy warto zdecydować się na cesarkę?

Cesarskie cięcie to nie tylko opcja jaką należy wziąć pod uwagę w przypadku gdy rzeczywiście poród naturalny z powodów zdrowotnych nie może być przeprowadzony. Mówimy tutaj o faktach, jakie zachęcają wiele kobiet to zdecydowania się na taki ruch, cesarskie cięcie można w końcu chociażby ustalić w wyznaczonym terminie. Wspomina się nawet, iż nowoczesne kobiety wolą uniknąć bóli czy wspomnianego dyskomfortu, a tam sam zabieg przebiega znacznie szybciej niż poród metodą naturalną.

Pamiętajmy jednak, iż cesarskie cięcie zawsze pozostanie zabiegiem chirurgicznym, a więc operacją która de facto niesie za sobą pewne ryzyko, dodatkowo nie unikniemy blizn oraz zrostów. Dlatego warto nie tylko oszacować zalety ale również wady, jakie niesie za sobą cesarskie cięcie oraz poród naturalny, dokładnie zastanowić się nad metodą która w naszym przypadku ma uzasadnione do tego podstawy. Niech sam poród będzie w pierwszej kolejności bezpieczny, i przebiegnie zgodnie z oczekiwaniami, poz

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here