Zabieg in vitro świadczony przez kliniki w Warszawie rozwiąże Twoje problemy z niepłodnością

0
2055

Wiele par starających się o dziecko bardzo często napotyka na swojej drodze problemy, które uniemożliwiają im skuteczne zajście w ciąże. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różnorodne, począwszy od niezdrowego trybu życia, aż po niepłodność i zaburzenia genetyczne. Kluczowym sposobem na ich ustalenie jest kontakt z odpowiednimi specjalistami, którzy zajmują się diagnozowaniem i leczeniem przyczyn występowania niepłodności, na przykład poprzez zabiegi zapłodnienia pozaustrojowego zwanego in vitro. Ośrodki świadczące usługi zapłodnienia in vitro znaleźć możemy na terenie całej Polski, z czego kilka najbardziej znanych mieści się w Warszawie.

Zapłodnienie in vitro jako bardzo popularna metoda leczenia niepłodności w Warszawie

Warto pamiętać, że niepłodność nie jest tym samym co bezpłodność. Niepłodność jest to stan tymczasowy, w którym pomimo systematycznego współżycia, kobieta nie może zajść w ciążę. Z kolei bezpłodność określana jest jako stała niezdolność do zajścia w ciążę, której nie można wyleczyć. W przypadku niepłodności sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ istnieje szereg sposobów diagnozowania przyczyn jej występowania, a także metod leczenia umożliwiających poczęcie dziecka. Do najpopularniejszych metod leczenia niepłodności należy zapłodnienie pozaustrojowe, czyli in vitro. Istnieje wiele klinik, które świadczą usługę, jaką jest właśnie zapłodnienie in vitro (odbywa się to m.in. w Klinice Bocian w Warszawie – https://warszawa.klinikabocian.pl/oferta/in-vitro). Najczęściej wykonuje się tego rodzaju zabieg umieszczając komórki w specjalistycznych probówkach i łącząc je w sterylnych i najbardziej optymalnych dla nich warunkach.

Wysoka skuteczność zabiegu in vitro w warszawskich klinikach

Proces in vitro składa się z kilku etapów, do których należą:

  • badania i wizyty kontrolne,

  • stymulacja układu hormonalnego,

  • punkcja komórek jajowych,

  • zapłodnienie komórek w warunkach laboratoryjnych,

  • oraz transfer zarodków do macicy kobiety.

Dzięki tak dużemu zaawansowaniu technologii, zapłodnienie pozaustrojowe z roku na rok może mieć coraz większą skuteczność, nawet w skomplikowanych przypadkach medycznych. Zabieg ten zwiększa szanse na zajście w ciążę aż o około 50%. Dlatego, jeśli para mimo regularnego współżycia nie może doczekać się pociechy, warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie. Wystarczy skontaktować się ze specjalistyczną kliniką np. w Warszawie i udać się na pierwszą wizytę, która z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże przyszłym rodzicom znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here