pies potrzebuje gryzaka
fot. Pixabay.com

Twój pupil gryzie wszystko? Narożniki, szafki, materace – nic się przed nim nie uchroni! Czas najwyższy więc wyposażyć go w gryzak dla psa. Jak jednak wybrać odpowiedni? Poniżej znajdziecie kilka naszych rad. Mamy nadzieję, że okażą się przydatne i wspólnie ochronimy domowe wyposażenie przed naszymi czworonogami.

Przeczytaj też: https://www.um.pl/gryzaki-dla-psow-co-wybrac-dla-swojego-pupila/

Na co zwrócić uwagę, wybierając gryzak dla psa?

Wybór gryzaka dla psa może wcale nie być łatwą do odhaczenia sprawą. Zwłaszcza wówczas, gdy nie wiemy, na co właściwie zwrócić uwagę. Jedno jest pewne – nie wybierzesz takiego gryzaka, który w stu procentach będzie bezpieczny, bo takie po prostu nie istnieją. Jednak możesz szukać takiego, które zapewni psiakowi maksimum bezpieczeństwa. Dlatego też w pierwszej kolejności zrezygnuj z gryzaków, które są wykonane z plastiku lub nylonu. Są one zdecydowanie za twarde, a dodatkowo zupełnie niestrawne dla zwierzęcia. Jeśli je przegryzie, może zatkać sobie przewód pokarmowy lub doprowadzić do żołądkowej rewolucji.

Zrezygnuj również z gryzaków, które mają zbyt szorstkie lub ostre krawędzie. One również mogą spowodować Twojemu pupilowi więcej szkody niż pożytku. Pamiętaj również o tym, że jeśli gryzak jest zbyt twardy, to owszem – pies nie odgryzie żadnego kawałka, ale może uszkodzić sobie jamę ustną lub po prostu złamać zęba.

Czy wiesz o tym, że najgroźniejsze dla Twojego psa, a konkretnie dla jego zębów i układu pokarmowego, są ugotowane kości? Tak, to prawda, nie powinno się ich podawać psom do gryzienia. Są one bardzo twarde i zupełnie niestrawne. Dlatego w tym wypadku złamanie zęba i następnie jego połknięcie może nastąpić bardzo szybko w czasie zabawy taką kością.

Wybieraj gryzaki, które pies strawi

Skoro już wiemy o tym, że najwięcej problemów powodują gryzaki, które są zupełnie niestrawne i zbyt twarde dla psa, szukajmy takich, z którymi jego żołądek w razie odgryzienia fragmentu sobie poradzi. Takie są również bezpieczne dla uzębienia czworonoga. Mimo wszystko ostrożności nigdy zbyt wiele. Warto obserwować swojego pupila podczas zabawy takim gryzakiem i uważać, aby nie połknął odgryzionego kawałka. A jeśli tak się stanie i w wyniku dostania się fragmentu gryzaka do przewodu pokarmowego, pies zacznie wymiotować lub mieć biegunkę, musisz koniecznie skontaktować się z lekarzem.

Zobacz też: http://www.miloha.pl/karma-dla-psa-jak-wybrac-odpowiednia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here