Ubezpieczenia

Często się spotyka z typami polis ubezpieczeniowych, które nie chronią domów w pełni, czyli mogą chronić one przed skutkami pożaru, także tego wywołanego przez zaniedbaną instalację elektryczną. Ubezpieczenie takowe może też chronić przed jakimś podtopieniem lub przez skutkami wandalizmu, ale już przed tym zawaleniem się dachu od śniegu już raczej nie chronią. Tak właśnie bywa dość często, bo tańszy typ polisy to raczej ta minimalna ( http://blogokredytach.pl/ ) ochrona i czasami nawet jakieś komplikacje związane z wypłatą zaniżonego odszkodowania. Potwierdza się też i to, że jeśli polisa chroni przed większą liczbą ewentualności, to jest i tą dość drogą, ale w przypadku tych drogich polis znacznie rzadziej spotykamy się z odmową, jeśli w przypadku tej jednej konkretnej zimy podtopionych zostało aż kilkanaście domów na jednym osiedlu.

Katastrofalne sytuacje

Niektórzy z nas spotykali się już z tym, że te wybitnie katastrofalne sytuacje to także znaczne problemy z wypłatą odszkodowań u tych tanich ubezpieczycieli. Firmy ubezpieczeniowe wyjątkowo często zaliczane do tych tanich nie chcą tych wysokich opłat powiązanych z roczną składką ubezpieczeniową i co równie istotne niechętnie wypłacają odszkodowania, jeśli już dojdzie do katastrofy na większą skalę, czyli do czegoś takiego jak katastrofalna powódź, która raczej zaleje wiele miejscowości. W tego typu przypadkach trzeba niestety firmy ubezpieczeniowe ( http://blogokredytach.pl/ ) unikają wypłacania odszkodowań i na dokładkę trzeba korzystać z pomocy prawników,  po to by uzyskać te siedemdziesiąt procent odszkodowania opisanego jasno w umowie. Z tymi utrudnieniami spotyka się wiele osób poszkodowanych, ale jeśli już dojdzie do kataklizmu, którym jest choćby ta powódź to rzecz jasna nie mają wyjścia i muszą skorzystać z pomocy prawnika, po to by dostać pewną część odszkodowania, które jest im wtedy niezbędne do przetrwania trudnych chwil.

Czy firmy ubezpieczeniowe się zmieniają?

Wielu z nas doskonale wie o tym, że firmy ubezpieczeniowe się zmieniają, ale chyba zawsze będą one próbować obchodzić jakoś prawo. Mowa tu o tym, że chcą od ludzi pobierać te roczne opłaty za ubezpieczenie domu lub mieszkania, ale chcą też i zarabiać, czyli te firmy dążą do tego by koszty w stosunku do zarobków były jak najniższymi. Aspekty tego rodzaju są często spotykanymi w czasach obecnych, ale istnieją też i te lepsze firmy ubezpieczeniowe dbające dość wnikliwie o własną reputację. One raczej sobie nie pozwolą na jakiś skandal, którego elementem są ich umowy zawierające klauzule nie dozwolone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here