depilator
fot. pixabay.com

Wśród produktów zdrowotnych dynamicznie rośnie kategoria depilatorów. Korzystając z coraz nowocześniejszych technologii i nowatorskich rozwiązań, producenci wyróżniają się cenowo. Jak dobrać depilator do swoich oczekiwań? Na jakie funkcje należy zwrócić szczególną uwagę?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-wybrac-depilator-ipl/

Rodzaje depilatorów

Istnieją klasyczne depilatory, depilatory IPL oraz takie, które do usuwania włosów używają lasera.

Klasyczne depilatory – Klasyczne depilatory mogą mieć mechanizm oparty na pęsecie lub krążku. W obu przypadkach elementy te mocowane są na głowie. Kiedy głowa się obraca, zarówno pęseta, jak i krążki otwierają się i zamykają, aby mogły chwycić włosy. Skuteczność tych dwóch rozwiązań jest porównywalna, ale przeznaczone są do nieco innych rodzajów włosów.

Depilator laserowy – depilator laserowy emituje pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali. Energia ta jest pochłaniana przez sutek, tj. H. Pierwiastek włosa odpowiedzialny za jego wzrost. T.

Depilator IPL – Depilator IPL wyposażony jest w lampkę, która oświetla niewielki obszar naszej skóry. Emitowane światło to widmo o różnych długościach fal. Fale te są absorbowane przez mieszki włosowe, uszkadzając je i hamując wzrost włosów.

Depilacja na sucho i mokro – czy warto?

Czy warto kupić depilator ogolony na mokro? Dla większości kobiet ten proces jest mniej bolesny. Zwykle odbywa się to poprzez schłodzenie nóg zimną wodą, co może wyeliminować nieprzyjemne odczucia. Inną metodą jest użycie żelu czyszczącego podczas depilacji, aby poprawić ślizganie się głowicy urządzenia.

Z praktycznego punktu widzenia bardzo ważna jest również funkcja depilacji na mokro. Ponieważ nasz depilator jest wodoodporny, nie ma potrzeby czyszczenia go żadną szczoteczką, jak depilator do golenia na sucho po użyciu. Nasz wodoodporny sprzęt wystarczy tylko umieścić pod bieżącą wodą i dokładnie wypłukać.

Przeczytaj też: http://www.miloha.pl/jaka-stacje-pogodowa-kupic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here