barista

Taka praca może wyglądać na prostą z punktu widzenia zwykłego klienta. Jednak jest to nie tylko praca fascynująca, ale również wyczerpująca. Wymaga ona konkretnego typu pracownika. Sprawdź, jakie są obowiązki baristy oraz z jakimi narzędziami pracy ma on styczność na co dzień. Być może, jest to zawód stworzony właśnie dla Ciebie nie przekonasz się jednak, dopóki sam nie spróbujesz. Nie ma więc na co czekać. Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/barista-jak-wyglada-praca/

Co należy do obowiązków baristy?

Do jego obowiązków będą należały przede wszystkim przyrządzanie oraz parzenie kawy. Na ogół praca to może przypominać pracę kelnera. Ma on za zadanie przyjmować klientów do kawiarni, a także przeprowadzić z nimi rozmowę dotyczącą zamówienie. Wszystko to musi zrobić z pełną kulturą oraz zainteresowaniem Potrzeba mi swojego klienta. Za pomocą swoich zawodowych technik, Przygotowujemy kawę oraz serwujemy ją w elegancki sposób. Dodatkowo do naszych obowiązków będą należały dbanie o porządek oraz czystość i organizacje w całej kawiarni. Często zdarza się, że jako barista będziemy odpowiedzialni za obsługę dostaw do lokalu. Do tego będziemy robić kanapki, przygotować ciasta oraz inne dodatki do kawy. Jeżeli nie mamy dodatkowych pracowników, może być naszym obowiązkiem mycie naczyń czy sztućców. Do tego dochodzą czynności tak jak pilnowanie kasy, przeliczania oraz rozliczanie się z pracodawcą oraz obsługa klienta.

Jakie narzędzia występują w pracy baristy?

Podczas pracy będziemy mieli styczność z czajnikami czy ekspresami do kawy. Jednak nasza praca nie będzie ograniczać się jedynie do tych sprzętów. Do swojej pracy będziemy potrzebowali również specjalistycznych narzędzi i rekwizytów. Jakie będą to narzędzia:

Piasek do latte – za jego pomocą będziemy wykonywać artystyczne wzory na powierzchni spienionego mleka.

Odbijak na fusy – kiedy wykonamy już kawę, Będziemy musieli pozbyć się z niej fusów. Odbijak ułatwi nam całe zadanie.

Tamper – dzięki niemu zjemy mieloną kawę kropka jaki sposób wykonany espresso co będzie nie tylko intensywne, ale również aromatyczne.

Dzbanek do spieniania mleka – niektóre kawy podawane są ze specjalnie spienionym mlekiem. Smakują one wtedy lepiej oraz umożliwia to tworzenie na nic estetycznej wzorów. Dzbanek strawi, że możemy to zrobić w łatwy i szybki sposób.

Zobacz też: http://www.miloha.pl/barista-lepsza-praca-na-etat-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here