wakacje we włoszech czy Francji - gdzie jechać
fot. Pexels.com

Planujesz już wakacje? Wciąż trwająca pandemia nie pomaga w podjęciu decyzji co do wyboru kierunku. Jeśli jednak zdecydujesz się spędzić urlop za granicą, warto wziąć pod uwagę w szczególności dwa europejskie kraje – Francję lub Włochy. Gdzie lepiej wyjechać na wakacje?

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/wlochy-czy-francja/

Morze czy góry – gdzie pojechać na wakacje?

Najchętniej wybieranymi przez Polaków wakacyjnymi kierunkami są Grecja, Egipt i Turcja. My jednak chcielibyśmy zaproponować inne, równie atrakcyjne destynacje idealne do spędzania urlopu w 2021 roku. W tym artykule rozważymy wyjazd na Lazurowe Wybrzeże we Francji lub w Alpy do północnej części Włoch.

Francuskie wybrzeże

Francuska Riwiera ma wiele do zaoferowania. Wybrzeże obfituje w przepiękne nadmorskie krajobrazy bogate w palmy, kwitnące krzewy i malownicze wzgórza. Spacerując po białych piaszczystych plażach, można podziwiać bajkowo wyglądającą lazurową wodę Morza Śródziemnego. To właśnie tutaj, na południowo-wschodnim brzegu Francji znajdują się słynne miasta turystyczne jak Saint-Tropez, Nicea czy Cannes, w którym co roku odbywa się jeden z największych festiwali filmowych. Na Francuskiej Riwierze można się natknąć także na urokliwe średniowieczne wioski osadzone na górzystych terenach. Warto wybrać się w to miejsce ze względu na doskonałą pogodę – tutaj można liczyć na słońce i błękitne niebo praktycznie przez cały rok. 

Włoskie góry

Po drugiej stronie Alpów znajdują się północne Włochy. Podróżując po tych terenach, można natknąć się na małe, malownicze domki wtopione w górski krajobraz. Warto w szczególności odwiedzić miasteczka położone tuż nad długim jeziorem Como takie jak Bellagio, Varenna czy Lecco. Północna część Włoch to dobry kierunek na wypoczynek, ponieważ oferuje wiele atrakcji zarówno latem, kiedy można wypocząć w cieniu palm, jak i zimą, kiedy można szusować po jednym z wielu stoków w wysokich Alpach. Jeśli chcemy uniknąć tłumów, północne włoskie tereny będą lepszym wyborem niż popularne turystycznie Lazurowe Wybrzeże. 

Zobacz także: http://www.miloha.pl/co-warto-zwiedzic-w-mediolanie/

 

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here