Czarne soczewki do mrocznych stylizacji

0
2034

Oczy, w których można się zatopić. Hipnotyzujące, ale też mroczne spojrzenie, którego nie da się osiągnąć w naturalny sposób. Czarne soczewki to niezastąpiony element gotyckich stylizacji. Mały szczegół, który nie tylko optycznie powiększa oczy, ale też sprawią, że będziesz wyglądała jak prawdziwa dark witch.

Czarne soczewki jako ważny element stylizacji

Mroczna czerń jest bliska gotyckiej naturze. To ona króluje wśród fanek i fanów mocnych brzmień oraz oblubieńców okultystycznych klimatów. Czerń w tym koncertowym i cosplayowym wydaniu zyskuje fantazyjną formę: koronkowe, powłóczyste sukienki, do tego gorsety na stalowych fiszbinach, buty na koturnie oraz czarne soczewki, które dopełniają całość tej nieraz niepokojącej stylizacji. Soczewki, jako takie, przestały być tylko elementem zastępującym okulary korekcyjne, a coraz częściej używa się je jako ukoronowanie wizerunku. Kolorowe soczewki korekcyjne, soczewki przypominające oczy węża, a nawet porcelanowej lalki – mnogość wzorów jest niezliczona i nawet krótko oraz dalekowzroczni mogą korzystać z dobrodziejstw tego typu dodatków stylistycznych.

Czy czarne soczewki ograniczają widzenie?

Wiele osób zastanawia się, jaki wpływ na sposób widzenia mają czarne soczewki. Otóż – w żadnej, negatywny sposób nie wpływają one na ostrość widzenia. Soczewki – te czarne, jak i w każdym innym odcieniu – są całkowite obojętne dla oka i nie ma obawy, że ich noszenie będzie powodowało dyskomfort. Natomiast od zewnętrznej strony – czarne soczewki całkowicie pokrywają naturalny odcień tęczówki oka, bez względu na to czy jest on zielony, błękitny czy brązowy, czerń jest nieprzenikniona i pokrywa zarówno tęczówkę jak i spojówkę. Tak jak każde inne soczewki, tak jak i te kolorowe nosi się bardzo wygodnie. Nie powodują one uciskania i łzawienia. Oczywiście wpływ ma na to odpowiednia dbałość o soczewki, b koniecznie trzeba je każdorazowo płukać w specjalnym płynie. Czarne soczewki występują także w formie korekcyjnej, ale trzeba liczyć się z tym, że ich cena wtedy znacznie wzrasta.

Prawdziwe wiedźmy wybierają czerń. Zestaw ją z białym kolorytem swojego ciała, który możesz podbudować przez puder w bardzo jasnym odcieniu. Do tego czarne, nieprzeniknione soczewki i Twoja stylizacja w stylu wicked jest niemal gotowa. Aczkolwiek – choć takie czarne spojrzenie to domena mrocznej estetyki – to coraz więcej osób decyduje zakładać się tego typu soczewki na co dzień, bo w sposób obłędny powiększają oczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here