Ciąża jest to czas, kiedy twoje ciało przechodzi dużą metamorfozę. Jest to zrozumiałe. Organizm musi się zaadoptować do nowych warunków, a przede wszystkim właśnie stworzyć warunki, umożliwiające rozwój dziecka w ciele kobiety. Jedną z takich zmian jest powiększająca się macica, która może wpływać na kondycję mięśni kegla.
Mięśnie kegla to mięśnie dna macicy. Są to mięśnie głębokie, które powinny stanowić podporę dla narządów wewnętrznych. Ćwiczenia mięśni kegla powinien wykonywać każdy człowiek, aby je wzmacniać, gdyż od tych niepozornych mięśni zależy, czy pozbędziemy się wielu dolegliwości.

Ćwiczenia mięśni kegla w ciąży

Ćwiczenia mięśni kegla w ciążyDzięki sprawnym mięśniom kegla można uniknąć kłopotów z nietrzymaniem moczu, uciążliwych bólów pleców, kręgosłupa, hemoroidów, zaparć, a nawet problemów ze sferą seksualną. Niestety nie ma co ukrywać, że o tych mięśniach połowa ludzi nawet nie ma bladego pojęcia. Większym zainteresowaniem temat tych mięśni cieszy się wśród kobiet ciężarnych, gdyż właśnie w ciąży te słabe mięśnie mogą dawać o sobie znać. Zaczynają się problemy z nietrzymaniem moczu, ale i również kobiety zastanawiają się, jak sobie pomóc przy porodzie, a właśnie wyćwiczone mięśnie kegla są w stanie pomóc przy nim. Jeśli kobiecie nie doskwierają żadne problemy z tymi mięśniami, to i tak warto podjąć temat ich trenowania. Niestety trzeba wziąć pod uwagę, że ćwiczenia mięśni kegla w ciąży będą musiały być regularne i systematyczne. Tylko dzięki takiemu zaangażowaniu jesteśmy w stanie wzmocnić te partie ciała i zapobiec dolegliwością z nimi związanymi.

Jak prawidłowo wykonywać takie ćwiczenia?

Ćwiczenia mięśni kegla mogą być naprawdę skuteczne, jednakże muszą być również wykonywane prawidłowo, dlatego warto zasięgnąć porady specjalisty. Doktor Kegel zalecał wykonywać ćwiczenia nawet kilka razy dziennie, w seriach po około 5-10 minut. Prawidłowe ćwiczenie tych mięśni polega na napinaniu mięśni, otaczających pochwę, cewkę moczową i odbytnicę. Zaciśnij te mięśnie w taki sposób, jak byś wstrzymywała strumień moczu. Podczas tego ćwiczenia nie powinno napinać się mięśni pośladków ani brzucha, trzeba normalnie oddychać.

Ciąża to trudny czas dla organizmu. Wiele kobiet narzeka na pojawiające się dolegliwości, takie jak nietrzymanie moczu. Warto wtedy naprawdę rozpocząć trenowanie mięśni kegla. Gwarantuję, że jeśli będą one wykonywane prawidłowo oraz systematycznie, to na pewno pomogą zwalczyć ten nieprzyjemny problem. Warto ćwiczyć te mięśnie również po porodzie, dzięki czemu kobieta szybciej wróci do pełni sił.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here