Ciąża krok po kroku

Niezależnie od tego czy kobieta planuje ciążę czy też zajście w ciążę jest dla niej zaskoczenie, ciąża to stan odmienny od normalności, stan błogosławiony. W łonie kobiety rozwija się nowe życie, dziecko. Od tej pory kobieta musi nieco zmienić swój styl życia. Nie może być już tak mocno aktywna fizycznie jak wcześniej. Oczywiście rozsądna aktywność fizyczna jest w ciąży jak najbardziej wskazana – chodzi jednak o wyczynowe uprawianie sportu. Wyczynowe uprawianie sportu nie jest w ciąży polecane, może prowadzić do przedwczesnego porodu i w efekcie spowodować sporo problemów, zarówno dla matki, jak i nienarodzonego jeszcze dziecka. Każda matka chce jak najlepiej dla swojego dziecka i od początku interesuje się rozwojem płodu w swoim łonie. Ciąża krok po kroku – taki poradnik przydałby się wielu paniom.

Ciąża krok po kroku

Ciąża krok po krokuDruga ciąża trwa 40 tygodni – po tym czasie rodzi się dziecko. Wiele pań marzy o porodzie naturalnym, inne z kolei bardzo się tego obawiają i najchętniej wybrałyby cesarskie cięcie. W naszym kraju jednak nie ma możliwości wykonania cesarskiego cięcia bez jakichkolwiek wskazań. Trzeba zatem przedstawić wskazania na przykład od lekarza ortopedy, psychiatry czy okulisty. Warto zdawać sobie sprawę, że cesarskie cięcie nie jest zwykłym zabiegiem, ale poważną operację brzuszną, która może spowodować wiele powikłań. Zajście w ciążę stanowi duży problem dla coraz większej ilości par. Duży procent tych problemów to niepłodność, której przyczyn w żaden sposób nie można zdiagnozować, medycyna pozostaje wobec tego problemu bezsilna. Lekarz ginekolog jest od tego, aby pomagać kobiecie w jej zmaganiach z niepłodnością. Ma on wszelkie kompetencje i wiedzę ku temu aby pomóc. Wiele ludzi postrzega niepłodność jako coś wstydliwego – w końcu nie mogą oni począć dziecka, podczas gdy wszyscy znajomi i członkowie rodziny potrafili naturalnie zajść w ciążę i urodzić.

Opieka ginekologiczna

Warto dać sobie szansę i absolutnie nie poddawać się przy początkowych kłopotach. Warto w porę odwiedzić lekarza i podzielić się z nim swoimi obawami. Dobry lekarz ginekolog zrobi wszystko co w jego mocy, aby pomóc kobiecie i jej partnerowi stać się rodzicami. Wielu lekarzy jest przeszkolonych w zakresie walki z niepłodnością. Przyszli rodzice powinni jak najlepiej przygotować się do swojej nowej roli. Wychowanie małego człowieka to ogromne wyzwanie i warto być na to gotowym, kiedy ciąża już się w życiu pojawi, niezależnie od tego czy zaskoczy czy nie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzieciaki w domu
Następny artykułPo porodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here