Biegunka – jakie są skuteczne metody na tę dolegliwość?

0
1793

Biegunka jest przykrą dolegliwością, która sprawia, że nie można wykonywać swoich codziennych obowiązków, a na dodatek powoduje, że organizm odwadnia się. Jeśli taki stan utrzymuje się bardzo długo, może być niebezpieczny. Biegunka trwająca do kilku dni nie wymaga konsultacji z lekarzem. Jak powstrzymać biegunkę bez pomocy doktora? Czy istnieją domowe sposoby na tę przykrą dolegliwość? Jaki jest bezpieczny lek na biegunkę?

Czy istnieją skuteczne domowe sposoby na biegunkę?

Tym, czego należy pilnować w domu, jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Pij przegotowaną wodą często, bo biegunka może szybko odwodnić organizm. Jeśli problem nie trwa wiele dni, spróbuj domowych sposobów przed zażyciem dobrego leku na biegunkę. Wiele osób z powodzeniem stosuje siemię lniane, które przede wszystkim działa osłonowo na jelita. Jeśli nie masz go w szafce, wypróbuj ryżu, z którego kleik może się okazać naprawdę pomocny. Przy niewielkich problemach tego typu przydać się może również kisiel lub galaretka. Jeśli jednak domowe sposoby nie przynoszą żadnych rezultatów, warto poszukać bezpiecznego i dobrego leku na biegunkę.

Węgiel – znany od lat sposób na biegunkę

Jeśli nieprzyjemny stan nie mija za sprawą stosowania domowych sposobów, to czas na dobry lek na biegunkę. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań na tę dolegliwość jest węgiel leczniczy należący do substancji absorpcyjnych. Oznacza to, że węgiel leczniczy pochłania substancje, które spowodowały problemy ze zbyt częstym wypróżnianiem, na przykład toksyny, bakterie i gazy. Produkt, choć jest bezpiecznym lekiem na biegunkę, to działa dość wolno.

Loperamid – czy to najbezpieczniejsza substancja na problemy z biegunką?

Wśród bezpiecznych leków na biegunkę wymienia się te na bazie loperamidu. Substancja ta zwiększa resorpcję wody przez jelita i sprawia, że kał staje się bardziej zbity. Wpływa również na ograniczenie perystaltyki jelit. Zaletą loperamidu jest fakt, że działa bardzo szybko, bo już w ciągu godziny potrafi przynieść choremu ulgę. Nie usuwa jednak toksyn z organizmu, co wiele osób uważa za jego główną wadę.

Diosmektyk – czy to bezpieczny lek na biegunkę?

Każdy, kto szukał odpowiedzi na pytanie, jak powstrzymać biegunkę, zapewne natknął się na informacje o substancji czynnej, którą jest diosmektyk. Zażywanie leków tego rodzaju jest pomocne w pozbywaniu się z organizmu toksyn, co nie tylko wpływa na zatrzymanie biegunki, ale także na ogólną poprawę samopoczucia przy tej dolegliwości. Diosmektyk działa ochronnie na przewód pokarmowy, jednak na pozytywne efekty trzeba czekać dłużej niż w przypadku loperamidu.

Nifuroksazyd – czy skutecznie powstrzymuje biegunkę?

Nifuroksazyd ma tę zaletę, że niszczy niekorzystne dla organizmu bakterie i w ten sposób zatrzymuje biegunkę. Co ważne, nie ma złego wpływu na florę bakteryjną jelit. Wadą nifuroksazydu jest fakt, że działa bardzo powoli, ponieważ na efekty trzeba czekać nawet dwa dni.

Znalezienie bezpiecznego leku na biegunkę nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Producenci zapewniają wiele propozycji, z których każda działa w nieco inny sposób i w innym tempie. Najważniejsze to znaleźć dostosowany do swoich potrzeb, dobry lek na biegunkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here